Aleksandra Ożóg w finale II Fetting Festiwalu - ziemiadebicka.pl

Aleksandra Ożóg w finale II Fetting Festiwalu


Ola_FF118 października br. w kościele Parafialnym św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Baranowie koło Żyrardowa odbył się II Fetting Festiwal, na którym zaprezentowała się Aleksandra Ożóg, młoda dębicka wokalistka. To niezapomniane wydarzenie kulturalne uświetniły występy czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Tegoroczny Fetting Festiwal był połączeniem dorobku artystycznego dwóch wybitnych osobowości Edmunda Fettinga, nieżyjącego aktora i piosenkarza („Deszcze niespokojne”) oraz Alicji Majewskiej, popularnej polskiej piosenkarki. W przeszłości losy tych dwojga artystów związane były z Baranowem. Festiwal, który poprowadziła Maria Szabłowska, znana dziennikarka muzyczna, rozpoczął się od piosenki „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść”. W programie znalazła się m.in. etiuda filmowa prezentująca dorobek artystyczny patrona Fetting Festiwalu, a całość imprezy uświetnił recital Zbigniewa Wodeckiego, który zachwycił publiczność swoim występem. Najważniejszym punktem festiwalu był jednak konkurs, podczas którego 9 laureatów z całej Polski , zwycięzców wielu prestiżowych nagród na różnych festiwalach oraz uczestników programów telewizyjnych, wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji, zaśpiewało utwory z repertuaru Alicji Majewskiej. Wśród nich znalazła się dębiczanka – Aleksandra Ożóg, uczennica I klasy 2 LO w Dębicy, reprezentantka MOK w Dębicy, stypendystka burmistrza w zakresie upowszechniania kultury. Ola zaśpiewała sztandarowy utwór Alicji Majewskiej „Jeszcze się tam żagiel bieli”.
W jury festiwalu zasiedli znamienici polscy artyści: Alicja Majewska – piosenkarka, Zbigniew Wodecki – piosenkarz, Włodzimierz Korcz – kompozytor, Maria Szablowska dziennikarka muzyczna oraz pomysłodawca festiwalu Dariusz Dąbrowski – sekretarz Gminy Baranów. Najbardziej do gustu jury i publiczności przypadła interpretacja piosenki „Miłość jest jak cień człowieka” wykonana przez duet młodych wokalistów. Na zakończenie wszyscy finaliści wykonali wspólnie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem pieśń „Taka jest miłość” i otrzymali nagrody. Był też wspólny obiad i sympatyczne spotkanie z jurorami. W czasie festiwalu panowała wspaniała, życzliwa atmosfera. Gościnność organizatorów była zachwycająca. Udział w festiwalu to kolejne doświadczenie Oli.