Barwny Korowód 2017 - ziemiadebicka.pl

Barwny Korowód 2017


DSC02734W sobotę, 10 czerwca punktualnie o godzinie 12.00 spod Szkoły Muzycznej w Dębicy już po raz trzeci, w ramach obchodów Dni Dębicy wyruszył Barwny Korowód, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele dębickich szkół podstawowych, władze miejskie, Miejska Orkiestra Dęta, mażonetki oraz mieszkańcy Dębicy.

Hasłem przewodnim tegorocznego Barwnego Korowodu był obchodzony w 2017 roku w Dębicy Rok Jadwiżański upamiętniający rocznicę 750 – lecia kanonizacji przez papieża Klemensa IV świętej Jadwigi Śląskiej, która jest patronką Polski, a od 2008 roku także na mocy dekretu papieża Benedykta XVI patronką Miasta Dębicy.

W Barwnym Korowodzie w strojach z epoki świętej Jadwigi Śląskiej z Placu Solidarności na dębicki Rynek przemaszerowali uczniowie, nauczyciele dębickich szkół podstawowych, władze miejskie i mieszkańcy. Korowód tradycyjnie poprowadziła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Świerka z udziałem mażonetek.

Na scenie muszli koncertowej na dębickim Rynku uczniowie dębickich szkół podstawowych zaprezentowali się w krótkich słowno-muzycznych prezentacjach związanych tematycznie z życiem i działalnością świętej Jadwigi i obchodzonym w Dębicy Rokiem Jadwiżańskim.

Po zakończonych prezentacjach nagrody dla wszystkich szkolnych reprezentacji, które wystąpiły na scenie wręczyli: burmistrz Mariusz Szewczyk i zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko.

Pinterest