Dni Pilzna 2017 - ziemiadebicka.pl

Dni Pilzna 2017


19059119_1448872218511217_5104933139067593993_nTegoroczne Dni Pilzna, to kilkanaście godzin wspólnego świętowania i wspomnienia, których nie da się zapomnieć. Publiczność zgromadzoną w sobotę i niedzielę na pilźnieńskim rynku do zabawy porwali m.in. Adam Stachowiak, Tacy Sami – Lady Pank Show czy Kapela Ciupaga. Wydarzeniu towarzyszył też “Wehikuł czasu – Zlot Miłośników Zabytkowej Motoryzacji”.

– Frekwencja jest imponująca. Z każdym rokiem przybywa uczestników zlotu. Myślę, że zlot będzie nieodłącznym elementem Dni Pilzna. Już teraz zapraszam do nas za rok – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz pilznoPilzna. Niezwykłej urody pojazdy wypełniły rynek, a także okoliczne uliczki. Do miasta zjechały nie tylko samochody, ale i motocykle, rowery, ciągniki rolnicze. Sporą popularnością cieszyły się wiekowe silniki stacjonarne. Wszystkie “eksponaty” były oceniane przez jury.

– Szukaliśmy pojazdów, w które włożono najwięcej pasji. Wybór był bardzo, bardzo trudny, ponieważ obecni tutaj właściciele dokładali wszelkich starań do odtworzenia perełek motoryzacji – podkreśla Mariusz Godawski, prezes Grupy Omega Pilzno.

Najstarszy uczestnik miał 75 lat, natomiast najmłodszy 8 lat. Z kolei Rafał Pawłowski pokonał 120 kilometrów, żeby dotrzeć do Pilzna.

Na święto miasta przybyli także goście z zaprzyjaźnionego Karczewa. Koncert orkiestry dętej OSP Karczew był jednym z wielu muzycznych punktów programu Dni Pilzna. Tradycyjnie na scenie wystąpili również młodzi i utalentowani artyści z miasta i gminy Pilzno.

Pinterest