Gumiak przechylił szalę zwycięstwa - ziemiadebicka.pl

Gumiak przechylił szalę zwycięstwa


gumiak-przechylil-szale-zwyciestwaZmienna pogoda nie przeszkodziła w doskonałej zabawie podczas II Turnieju Sołectw w Słotowej. Rywalizacja była pełna humoru, ale i zacięta. Zwiernik pokonał gospodarzy imprezy zaledwie jednym punktem. Mało tego, niebagatelną rolę w końcowej wygranej Zwiernika odegrał rzut gumiakiem, gdzie reprezentant zwycięskiego sołectwa pokonał zawodnika ze Słotowej o zaledwie 0,1 centymetra. To były milimetry na wagę pucharu.

Uczestnicy rywalizacji rozpoczęli od przedstawienia swoich wsi w krzywym zwierciadle. Nie zabrakło wierszy i piosenek. Następnie na scenie kręcono hula hop. W otoczeniu sceny odbyły się konkurencje: rzut gumiakiem, gwóźdź programu i dożynkowa kasa. Jury oceniało też stoiska przygotowane przez sołectwa, dodatkowe punkty przydzielano za obecność sołtysów czy radnych w poszczególnych drużynach.

Turniej Sołectw był połączony z festynem, a imprezę uatrakcyjnił m.in. występ kapeli góralskiej z Chyżnego. W Słotowej gościli również poseł Zdzisław Gawlik i Wiesław Lada, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

– Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Bez Was ta impreza nie odbyłaby się w takim kształcie – podkreślał radny Paweł Bożek.

Tabela końcowa:

1. Zwiernik – 41

2. Słotowa – 40

3. Strzegocice – 37

4. Mokrzec – 31

5. Łęki Górne – 30

6. Łęki Dolne – 29

Galeria zdjęć: cz. 1cz. 2.

Źródło: UM Pilzno

Pinterest