Harcerze z Hufca ZHP Dębica na 50. Zlocie InterCamp - ziemiadebicka.pl

Harcerze z Hufca ZHP Dębica na 50. Zlocie InterCamp


17_ic_1Dwudziestoosobowy patrol z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego w dn. 2-5 czerwca 2017 r. wziął udział w jubileuszowym 50. Zlocie InterCamp, który tym razem odbył się w Warendorfie w Niemczech.

InterCamp to kilkudniowy zlot harcerzy z różnych krajów, który obywa się w różnych miejsach Europy w okolicy weekendu ze świętem Zesłania Ducha Świętego. Służy budowaniu więzi międzynarodowych, poszerzeniu horyzontów oraz kształtowaniu młodych ludzi w poszanowaniu dla różnych kultur. Pięćdziesiąty zlot miał miejse w tym roku w niemieckim Warendorfie. Dębiccy harcerze jeżdzą na InterCamp już od kilku lat, co roku wystawiając tam swoją reprezentację – w tym roku pojechało tam 20 osób z 7 Szczepu Drużyn Dębickich, zaś szefową całej polskiej reprezentacji była hm. Justyna Kowalska HR – instruktorka Hufca ZHP Dębica.

17_ic_2Podczas tegorocznego zlotu harcerze uczestniczyli m.in. w grze terenowej po pięknym mieście zwanym „miastem koni”, którym jest Warendorf, w patrolach stworzonych ze skautów różnych narodowości. Cały patrol poszedł na wędrówkę trasą liczącą 15 km i wykonywał różne zadania zwiazane ze współpracą, pamięcią, znajomością zwierząt i celnością. Dębiczanie poznali wielu skautów z całego świata i harcerzy z różnych zakątków Polski. Harcerze świetnie się bawili i już nie mogą doczekać się następnego InterCampu, który odbedzie się w Belgii. 

W tym roku na Zlocie Intercamp byli skauci m.in. z: Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy czy Słowacji. Uczestniczyło w nim ponad 3500 skautów, w tym 545 harcerzy z Polski.

źródło: ZHP Dębica

Pinterest