Olimp Labs Oficjalnym Partnerem Tour de Pologne - ziemiadebicka.pl

Olimp Labs Oficjalnym Partnerem Tour de Pologne


olimpNajlepsi zawsze szukają partnerów na swoim poziomie, dlatego właśnie dziś rozpoczyna się współpraca pomiędzy firmą Olimp Laboratories a Lang Team i Tour de Pologne.Firma Olimp Laboratories została Oficjalnym Partnerem 74. Tour de Pologne.

– Od wielu lat jesteśmy obecni w polskim sporcie, wspieramy różne imprezy, drużyny czy też poszczególnych sportowców. Tworzymy produkty, które wspomagają ich w codziennym treningu, wysiłku, w drodze do sukcesów. Teraz przyszedł czas, by połączyć siły z największym w naszym kraju wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, naszą wizytówką także poza granicami kraju. To była tylko kwestia czasu, kiedy nasze drogi się zejdą. Tutaj duże zasługi ma Stanisław Czaja [były znakomity kolarz, obecnie trener red.], który doprowadził do naszego pierwszego spotkania – mówi Stanisław Jedliński, Prezes Zarządu Olimp Laboratories sp. z o.o., który jest miłośnikiem sportów motorowych. – Przed samochodami była pasja rowerowa. W młodości pokonywałem długie trasy na rowerze, po 200 km. Zamiłowanie w kierunku rowerów więc było, jest i będzie. To początek naszej współpracy – dodał.
Ponad 25 lat doświadczeń Olimp Labs
Olimp Laboratories sp. z o.o. jest polską firmą farmaceutyczną założoną w 1990 roku. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą Nutrifarm Sp. z o.o. oraz Olimp Laboratories GmbH w Niemczech, we Włoszech i w Hiszpanii oraz oddział w USA.
W ramach wieloletniej strategii rozwoju prac badawczych w sierpniu 2015 r. spółka Olimp Laboratories oddała do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy – jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków. Tylko w ostatnich 10 latach Grupa Kapitałowa Olimp – Nutrifarm zainwestowała w nowe technologie i rozwój ponad 315 mln zł.
Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój możliwa jest produkcja farmaceutyków najwyższej jakości w konsekwencji pozwalających dbać o zdrowie Klienta w najlepszy sposób. Dbałość o jakość i bezpieczeństwo produkowanych preparatów firma została doceniona również za granicą, uzyskując status przedsiębiorstwa międzynarodowego, którego produkty eksportowane są do ponad 70 państw. – Na pierwszym miejscu u nas zawsze była jakość, za wszelką cenę. Nie wchodziliśmy w żadne kompromisy, gdyby miała na tym ucierpieć jakość. Dlatego znajdujemy się na niemal wszystkich kontynentach – zauważa prezes Jedliński.
Misją firmy jest zapewnienie Klientom lepszego komfortu życia, mocy zdrowia i witalności. Jej realizacja możliwa jest dzięki rozwojowi współpracy naukowej z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi a także ciągłym inwestycjom w zaplecze technologiczne. Olimp Labs stale zwiększa swój potencjał naukowo–badawczy umożliwiający produkcję prawdziwie skutecznych i innowacyjnych farmaceutyków.
Mocny partner Tour de Pologne
– Cieszymy się, że tak prężnie działająca firma dołączyła do naszej drużyny. Jestem szczęśliwy, że polska firma może się promować w polskim wyścigu. Dzięki naszej współpracy tegoroczny Tour będzie zawierał kilka nowości. W tym roku zmieniliśmy nieco jego trasę. Jedno jest pewne, wystartujemy z Krakowa, bo to miasto, które dla Tour de Pologne UCI World Tour jest tak samo ważne jak Paryż dla Tour de France – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. – Z panem Stanisławem Jedlińskim, twórcą Olimp Laboratories, mamy bardzo podobną historię. On zaczynał od zera i dziś jest światową marką, z siedmioma oddziałami od Europy po Stany Zjednoczone. My też budowaliśmy Tour de Pologne właściwie od zera aż po miejsce w kalendarzu UCI World Tour. Poza tym, wspólnie z Olimp Laboratories pokażemy jak potrzebne jest w kolarstwie odpowiednie – powtarzam: odpowiednie! – wspomaganie. A oni są w tym mistrzami – dodaje Czesław Lang.
Etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów
74. Tour de Pologne potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. Jego trasę poznamy 15 maja podczas gali, która odbędzie się na torze kolarskim BGŻ BNP Paribas w Pruszkowie. Dziś możemy zdradzić szczegóły V etapu wyścigu Olimp Nagawczyna – Rzeszów, który odbędzie się 2 sierpnia i będzie liczył 130 km.
Start honorowy zaplanowano w niedalekiej Pustyni, obok nowoczesnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Olimp Laboratories. Stąd kolarze przejadą do Nagawczyny, gdzie obok głównej siedziby firmy odbędzie się ostry start do V etapu, którego meta będzie w Rzeszowie. – Wielkie kolarstwo wraca do Dębicy. Pamiętam, jak ulicami naszego miasta jechał Wyścig Pokoju, teraz pojawi się Tour de Pologne – mówił Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport, który prowadził konferencję dotyczącą podpisania umowy pomiędzy Olimp Laboratories i Lang Team.

Informacja i zdjęcia: Olimp Labs

Pinterest