Piotr zastąpił Starostę Powiatu Dębickiego na jeden dzień - ziemiadebicka.pl

Piotr zastąpił Starostę Powiatu Dębickiego na jeden dzień


DSCF300617-letni Piotr Arast, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, przez jeden dzień sprawował urząd starosty Powiatu Dębickiego. Pełnił tę funkcję wczoraj (4 maja br.) w ramach nagrody za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie „Samorząd przyjazny edukacji”.

Przyjemnie jest zasiąść w fotelu starosty. Być może w przyszłości podejmę pracę w samorządzie – stwierdził świeżo upieczony włodarz, tuż po tym jak swoje obowiązki oficjalnie przekazał mu pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu. – Myślę, że dowiem się sporo o działalności urzędu. Mam również kilka pomysłów, którymi chcę się podzielić. Dotyczą one na przykład poprawy opieki pielęgniarskiej w szkołach.

Piotr jest zdolny i ambitny. Szczere słowa uznania dla jego wiedzy, która stała się przepustką do zwycięstwa w konkursie. Życzę mu, aby ten sukces okazał się zwiastunem dynamicznego rozwoju przyszłej kariery – mówił Starosta Reguła.

DSCF2982Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w konkursie otrzymali z kolei możliwość wcielenia się w role Wicestarosty i Dyrektora Wydziału Edukacji. Chcemy po prostu, aby młodzi ludzie zdobywali praktyczną wiedzę. Stąd pomysł na takie właśnie nagrody dla uczniów, którzy interesują się tematyką samorządową – dodał Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

 

 

Pinterest