Rusza rekrutacja do batalionu Obrony Terytorialnej w Dębicy. Spotkanie dla kandydatów już w najbliższy poniedziałek - ziemiadebicka.pl

Rusza rekrutacja do batalionu Obrony Terytorialnej w Dębicy. Spotkanie dla kandydatów już w najbliższy poniedziałek


DSCF2788

W najbliższy poniedziałek 19 czerwca o godz. 17.00 w Domu Kultury „Mors” przy ul. Sportowej 28 w Dębicy odbędzie się spotkanie rekrutacyjne dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej w związku z tworzeniem Batalionu Obrony Terytorialnej w Dębicy.  9 czerwca w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się konferencja prasowa podczas której mjr Robert Bajorski i ppor. Sabina Piechota przybliżyli zasady rekrutacji.
Na zaplanowanym na poniedziałek, 19 czerwca spotkaniu dowódca Batalionu Obrony Terytorialnej w Dębicy zapozna kandydatów z warunkami wstąpienia do służby, zadaniami jakie realizuje TSW, uprawnieniami oraz wyposażeniem i uzbrojeniem, a także z terminami szkolenia żołnierzy TSW, należnościami jakie otrzymają pełniący służbę żołnierze. Przedstawiciel WKU omówi także terminy komisji  rekrutacyjnej, zasady i przebieg rekrutacji do TSW oraz dokumenty wymagane dla kandydatów chcących wstąpić do tej formy służby wojskowej.

Do kontaktów z WKU w Mielcu zostali  wyznaczeni:
– mjr Robert BAJORSKI, tel. 261 156 502, 600 023 343
– ppor. Sabina PIECHOTA, tel. 261 156 539
Pinterest