Next
Previous
Next

Sprawiedliwy podział punktów w dwumeczu na dębickim lodowisku

MCG_7847Hokeiści UKH Dębica podejmowali zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach. Oba spotkania rozegrane zostały na tak zwanym styku. W sobotę lepszą skutecznością popisali się gospodarze, a worek z bramkami w pierwszej tercji otworzył Bartosz Barszcz i po 4 minutach na tablicy wyników widniało 1:0, swój udział w pierwszym golu mieli Michał Micuła oraz Jakub Szukała. Po 9 minutach drugiej tercji wynik skoczył na 2:0 a zdobywcą bramki dla UKH został Robert Kostecki po asyście Jakuba Szukały. W 37 minucie zegar wyświetlał wynik 2:1, a bramkę dla SMS’u zdobył Szymon Luszniak po podaniu Sebastiana Brynkusa. Trzecia tercja przyniosła 6 bramek, a rozpoczął Arkadiusz Burnat (grający trener UKH) i po samodzielnej akcji w 49 minucie było już 3:1. Po niespełna 3 minutach wynik zmienił się na 3:2, a na listę strzelców znowu wpisał się Sebastian Luszniak, a udział przy bramce mieli Adam Świadek i Sebastian Brynkus. UKH odpowiedział niecałe 4 minuty później i ponownie po samodzielnej akcji krążek w bramce umieścił Arkadiusz Burnat. Minutę przed końcową syreną bramkę dla SMS’u zdobywa Kamil Misterkiewicz przy udziale Sebastaiana Brynkusa. Po tym golu sztab szkoleniowy z Katowic poprosił o czas, co zaskutkowało ściągnięciem bramkarza w ostatnich sekundach spotkania. Sytuację tę wykorzystał Robert Kostecki posyłając krążek do pustej bramki zza połowy lodowiska po asyście Macieja Gągola.
UKH Dębica – SMS PZHL U-18 Katowice 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Kary: 14 – 6
UKH DĘBICA: NOWAK Olaf, CIURA Robert, SMAGACZ Bernard, GIEŁBAGA Dominik, FAL Mateusz, BARSZCZ Bartosz, MICUŁA Michał, BURNAT Bartosz, SIERADZKI Dariusz, KLOC Krzysztof, KUCZEK Oskar, HADOWSKI Oskar, DOBIES Gerard, SZUKAŁA Jakub, GĄGOL Maciej, KOSTECKI Robert, BURNAT Arkadiusz, GIEŁBAGA Dawid
SMS PZHL U-18 KATOWICE: LIPIŃSKI Sebastian, KOTUŁA Marcel, GRUSZCZYK Konrad, OPIŁKA Kacper, MISTERKIEWICZ Kamil, LUSZNIAK Szymon, BRYNKUS Sebastian, URBAŃSKI Wiktor, SCHMIDT Bartosz, KHOPERIA Armen, IDASIAK Miłosz, WOŁOSZYK Bartosz, CUBER Klaudiusz, DWORAŹNY Mateusz, ŚWIADEK Adam, CHABIOR II Adrian, ZAJĄC Michał, KWAK Michał, AUGUSTYNIAK Igor, WRÓBLEWSKI Dawid, KAPUSTA Łukasz
Widzów 180.
W niedzielne południe rozpoczął się rewanż. Po pierwszej dość ospałej tercji, rozpoczęła się druga odsłona spotkania, którą zaakcentował ponownie Bartosz Barszcz, dosłownie kilka minut po nie wykorzystanym najeździe sam na sam i w 24 minucie na tablicy widniał wynik 1:0, udział w bramce mieli Michał Micuła oraz Bernard Smagacz. Niestety kolejnymi zdobywcami bramek byli zawodnicy z Katowic. W 27 minucie wyrównał Adam Świadek po podaniu od Kacpra Opiłka. Bramkę na 1:2 w 43 minucie spotkania zdobył Igor Augustyniak po akcji wraz z Adamen Świadkiem oraz Michałem Zającem. Trzecia tercja zakończyła się wynikiem 1:3 i zwycięstwem SMS’u, gdzie na minutę przed końcem bramkę po samodzielnej akcji zdobył Sebastian Brynkus.
Cieszymy się, że udanie rozpoczęliśmy sezon zdobywając 3 punkty, w niedzielę trochę zabrakło skuteczności. Niestety odzwierciedla to termin w którym rozpoczęliśmy treningi na lodzie. Nasi przeciwnicy od początku sierpnia a czasem i wcześniej trenują na zamrożonej tafli, nasza drużyna dopiero od 3 września, pomimo tego faktu zagraliśmy bardzo dobre spotkania i podzieliliśmy się punktami – podsumowuje Marcin Hadowski, prezes UKH Dębica.
UKH Dębica – SMS PZHL U-18 Katowice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Kary: 10 – 8
UKH DĘBICA: NOWAK Olaf, MAZUR Tomasz, SMAGACZ Bernard, GIEŁBAGA Dominik, BARSZCZ Bartosz, MICUŁA Michał, FAL Mateusz, SIERADZKI Dariusz, BURNAT Bartosz, HADOWSKI Oskar, KUCZEK Oskar, KLOC Krzysztof, DOBIES Gerard, SZUKAŁA Jakub, GIEŁBAGA Dawid, BURNAT Arkadiusz, GĄGOL Maciej