Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Szkoły w Woli Wielkiej i w Chotowej najbardziej aktywne w Polsce

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.comBlisko sześciuset uczniów z Podkarpacia wzięło udział w 13. edycji programu Tesco dla Szkół. Uczniowie zdobyli wiedzę m. in. z zakresu zdrowego odżywiania, przechowywania żywności, gotowania, czytania etykiet. Zaangażowanie podkarpackich dzieci zostało wyróżnione aż 5 nagrodami, które już wkrótce trafią do ich szkół. 
Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” jako jeden z pierwszych programów edukacyjnych zastosował mechanikę angażowania znaną z gier komputerowych. Uczniowie z Podkarpacia rozwiązywali zadania, by uratować świat przyszłości, w którym zatracono wiedzę, skąd pochodzi żywność. W sumie na pomoc przyszłości ruszyło 571 zespołów i 14 tys. uczniów z całej Polski.
„Program Tesco dla Szkół – Przyszłość na talerzu zaraził nas swoją ciekawością do świata, dzięki której mogliśmy dowiedzieć się, skąd bierze się jedzenie oraz jak prawidłowo czytać etykiety umieszczone na produktach spożywczych. Atrakcją były również zadania przygotowane przez bohatera Julka, uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na kolejne zadania przygotowane przez chłopca” – mówi nauczyciel Chrystian Halicz.
Sukces podakrpackich dzieci
Zespoły z podkarpackich szkół przez około 7 miesięcy trwania programu realizowały dziesiątki fabularnych zadań na podstawie scenariuszy przygotowanych przez metodyków i ekspertów związanych z tematyką żywności. Zespoły ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej i Zespołu Szkół
w Chotowej które wykazały się największym zaangażowaniem wybrały wg swoich potrzeb
i upodobań nagrody z puli 236 zestawów. Do szkół trafią między innymi: sprzęt multimedialny, gry edukacyjne, sprzęt sportowy, warsztaty językowe i wiele innych.
Czego uczniowie się nauczyli w programie
Jak wynika z badań ewaluacyjnych „Przyszłość na talerzu”, uczniowie biorący udział w programie stali się bardziej świadomymi konsumentami. Wiedzą, jakie informacje o żywności można znaleźć na opakowaniach, częściej przy wyborze sugerują się składem, a rzadziej marką produktów. Dodatkowo, uczniowie zaangażowani w program częściej samodzielnie wyszukują informacje o produktach w internecie w porównaniu ze swoimi rówieśnikami. Mimo, że wyniki badania ewaluacyjnego są obiecujący, to jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii edukacji żywieniowej uczniów. Z badań na temat wiedzy dzieci o żywności przeprowadzonych w sierpniu wynika, że co drugi uczeń uważa drożdżówkę za zdrowy posiłek.
To nie koniec
Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” to nie jedyny program, w którym Tesco wspiera mieszkańców Podkarpacia. Trwa nowy program „Decydujesz, pomagamy”, w którym lokalne organizacje będą rywalizować o granty na swoją działalność. Klienci Tesco, a zarazem mieszkańcy Podkarpacia, od 11 maja będą głosować na najlepsze ich zdaniem pomysły na lokalne inicjatywy, na które Tesco przeznaczy po 5 tys. zł. W sumie w województwie podkarpackim zostanie przyznanych 8 grantów o łącznej wartości 40 tyś. złotych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.