Weekendowe pikniki rodzinne z udziałem policjantów - ziemiadebicka.pl

Weekendowe pikniki rodzinne z udziałem policjantów


303-131930Podczas ubiegłego weekendu na terenie powiatu dębickiego policjanci uczestniczyli w trzech piknikach rodzinnych. Funkcjonariusze gościli w Latoszynie, Kozłowie oraz w Dębicy. W zorganizowanych piknikach wzięło udział kilkaset osób. Obecność policjantów na przedmiotowych spotkaniach łączy się z ogólnokrajowymi działaniami prewencyjnymi ujętymi w cykl pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W zorganizowanym pikniku w Latoszynie gospodarzem była Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejnym organizatorem pikniku rodzinnego tego weekendu było Niepubliczne Przedszkole Językowe „Happy Kids”. Kierownictwo przedszkola zaproszonych gości przyjęło na terenie Ośrodka Wypoczynkowego na „Jałowcach”. Trzeci piknik miał miejsce przy klasztorze sióstr zakonnych przy Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Organizatorzy oprócz zaplanowanych atrakcji dla uczestników starali się wprowadzać elementy edukacyjne dla wszystkich obecnych tj. „Bezpieczna droga do domu”.

Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Dębicy w zorganizowanym pikniku wzięli udział: asp.sztab.Tomasz Totko zajmujący się profilaktyką oraz policjanci dębickiej „drogówki” – st.asp. Łukasz Boczkowski i sierż.sztab. Marcin Wnęk. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję do obejrzenia radiowozu oraz motocykli policyjnych. Policjanci omawiali zasady bezpieczeństwa podczas podróżowania, jak również w ruchu pieszych.

źródło: Podkarpacka Policja