Władysław Ortyl. W Dębicy będzie nowoczesny blok operacyjny i lądowisko dla helikopterów - ziemiadebicka.pl

Władysław Ortyl. W Dębicy będzie nowoczesny blok operacyjny i lądowisko dla helikopterów


Dziś w Dębicy podpisano umowę o dofinansowaniu dębickiego szpitala. W jego ramach powstanie nowoczesny blok operacyjny oraz budowa lądowiska dla helikopterów. Wartość środków przekazanych na te inwestycje przekroczy 30 milionów złotych.

Finalnie 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 przyznano na budowę nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów w dębickim szpitalu. Dziś (28 listopada br.) Marszałek Podkarpacki Władysław Ortyl gościł w Dębicy, gdzie podpisał umowę w sprawie przekazanie unijnej dotacji, o którą postarał się Powiat Dębicki.

Zaplanowane prace budowlane obejmą m.in. oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej oraz oddział okulistyczny. W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy powstaną nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów.

Całkowitą wartość projektu szacuje się na 19 032 774,90 zł, z czego 9 999 999,95 zł to dofinansowanie z RPO. Realizacja zadania trwa od maja br., jej finał nastąpi prawdopodobnie w listopadzie 2018 r. Wykonawcą inwestycji jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku (2011 r.).