Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Złote Gryfy rozdane po raz dziewiąty

17264955_1907036182876260_8757080720288054867_nZespoły „Iskierka” z Łańcuta i „Piecuchy” z Nawojowej wywalczyły Grand Prix Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”, którego dziewiąta edycja odbyła się w Domu Kultury „Mors”. Laureatami pierwszych miejsc i Złotych Gryfów zostały: mielecki Teatr Tańca „AleToNic”, „Małe Bandanki” z Ustrzyk Dolnych oraz „Mali Igloopolanie” reprezentujący Dębicę.

W pierwszym dniu przeglądu zespoły prezentujące formy różne tańca startowały w dwóch kategoriach wiekowych – młodsza od 7 do 12 lat i starsza od 13 do 18 lat.

Jury w składzie: Magdalena Mucha, Agata Skiba i Agnieszka Jackowska-Drożdż po obejrzeniu 26 formacji tanecznych w kategorii wiekowej 7-12 lat postanowiło przyznać następujące nagrody:
4 wyróżnienia dla: zespołu „eNCIAKI” ze Szkoły Tańca „N” z Rzeszowa, „Streetciaki” ze Szkoły Tańca „Street Life”, „Roztańczona Paczka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu oraz „Pantera” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy,
3 Brązowe Gryfy dla: „Kleks V” z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza z Krosna, „KIK” (grupa średnia) z Domu Kultury w Pysznicy, „Smyk” z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych,
2 Srebrne Gryfy dla: „Iskierka” z Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej w Łańcucie, „Fuks” z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”,
Złotego Gryfa w tej kategorii wiekowej otrzymała formacja taneczna Teatr Tańca „AleToNic” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
W starszej kategorii wiekowej (13-18 lat) jury obejrzało 22 prezentacje i przyznało następujące nagrody:
3 wyróżnienia: „Omega” z Gminnego Ośrodka Kultury w Charkówce, „Fuks” z Niżańskiego Centrum Kultury (gr. młodzieżowa), „Klaps” z Rzeszowskiego Domu Kultury,
2 Brązowe Gryfy: „Szasse” z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu i „Shadow” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie,
Srebrnego Gryfa jury przyznało zespołowi „Kleks I” z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza z Krosna,
Złotego Gryfa otrzymał Teatr Tańca „AleToNic” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
Grand Prix pierwszego dnia przeglądu zespołów tanecznych w kategorii formy różne otrzymał zespół „Iskierka” z Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej „Gest”.
Jury przyznało również nagrody indywidualne. Otrzymali je: Cezary Szlachta, Wiktor Kacek i Jakub Miśniakiewicz.

Drugiego dnia przeglądu rywalizowały zespoły ludowe również w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat i 13-18 lat. Komisja artystyczna, w skład której weszli: Beata Rompała, Romuald Kalinowski i Robert Piękoś postanowiła dokonać dodatkowego podziału na dwie kategorie artystyczne: zespoły opracowane artystycznie i zespoły zbliżone do autentycznej formy folkloru.
W kategorii 7-12 lat jury obejrzało 11 propozycji.
Wyróżniono 2 zespoły: Regionalny Zespół „Dolina Słomki” ze Stronia – za kultywowanie tradycji własnego regionu, Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Mystkowianie” z Mystkowa – za charakter tańców i muzyki w prezentacji „Pieśni i tańce Lachów Sądeckich”.
W kategorii zespołów opracowanych artystycznie przyznano:
Brązowy Gryf: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”,
Srebrny Gryf: ZPiT „Racławice” z Katolickiego Dom Kultury „Arka” w Nisku,
2 Złote Gryfy: ZPiT „Mali Igloopolanie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, ZTL „Małe Bandanki” z Ustrzyk Dolnych.
W kategorii zespołów zbliżonych do autentycznej formy folkloru:
Brązowy Gryf: ZPiT „Lesiaki” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie,
Srebrny Gryf: Zespół Regionalny „Małe Rożnowioki” z Wiejskiego Domu Kultury w Rożnowie,
Złoty Gryf: „Mali Toniecnici” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
W kategorii 13-18 lat jury obejrzało 13 propozycji.
Wyróżnienia otrzymały 3 zespoły: ZPiT „Nowa Huta” reprezentujący Stowarzyszenie Byłych Członków Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta” – za wyjątkową dbałość i prezentację strojów charakterystycznych dla rejonu Krakowiaków Wschodnich, ZPiT „Nosowianki” z Domu Ludowego w Zgłobieniu i ZPiT „Lajkonik” z Bud Głogowskich – za kultywowanie tańców narodowych.
W kategorii zespołów opracowanych artystycznie przyznano:
2 Brązowe Gryfy: ZTL „Sanok” z Sanockiego Domu Kultury, ZPiT „Markusy” z Centrum Kultury Gminy Markowa,
2 Srebrne Gryfy: ZPiT „Hanka” z Miejsko-Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim, ZTL „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych,
Złoty Gryf: ZPiT „Mali Rzeszowiacy” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
Grand Prix drugiego dnia przeglądu otrzymał Zespół Folklorystyczny „Piecuchy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej.
Wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie oraz ich choreografowie otrzymali podziękowania i pamiątkowe prezenty. Dyplomy i nagrody laureatom wręczali Mariusz Szewczyk, burmistrza miasta i Jan Borek, dyrektor MOK.
Dyrektorem artystycznym przeglądu jest Agnieszka Jackowska-Drożdż. Imprezę prowadziła Dominika Migoń.
Przegląd wsparły finansowo firmy: Bankorbet, Darco, DeMa, Dexpol, Painpol, Suret, Tres, Ventor, Galeria Dębicka, Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, Fundacja „Tabor Dzieciom”.
źródło: MOK Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.