100 lat Pani Bronisławy - ziemiadebicka.pl

100 lat Pani BronisławyBronisława Przybyło pierwszego kwietnia świętowała setne urodziny. Mieszkanka Bielów otrzymała życzenia od najbliższych oraz od burmistrz Pilzna Ewy Gołębiowskiej, Doroty Ciupak – zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, a także Jerzego Gągały – kierownika placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dębicy.

Pani Bronisława jest jednym z 13-ściorga dzieci Jana Kolbusza i Marii Samborskiej. W wieku 25 lat poślubiła wdowca z czwórką dzieci, a razem z mężem cieszyła się z przyjścia na świat kolejnych 7 pociech. Doczekała się 16 wnuków i 17 prawnuków. Dzień Pani Bronisławy zaczyna się od porannej mszy w kościele, do którego spaceruje o własnych siłach. Przygotowanie posiłku sprawia jej ogromną radość, bo jak sama twierdzi nikt nie potrafi obrać ziemniaków tak, jak ona. Jej pasją jest szycie, z którym świetnie daje sobie radę na zabytkowej maszynie firmy Gritzner. Jest fanką programów i seriali kryminalnych. Nie wyobraża sobie bez nich zimowych, długich wieczorów.
To kobieta o ogromnym sercu, uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Pogodą ducha zaraża, a energia, która od niej płynie pobudza do działania.
Pani Bronisławie życzymy kolejnych lat w zdrowiu i radości. Każdy dzień niech przynosi dużo życzliwości i ciepła płynącego od bliskich jej osób.

Źródło: UM Pilzno