110 interwnecji strażaków jednego dnia! - ziemiadebicka.pl

110 interwnecji strażaków jednego dnia!


W Pilźnie drzewo upadło na zbiornik z gazem. FOT OSP Pilzno.

Aż 110 interwencji podejmowali wczoraj dębiccy strażacy. Wszystkie one spowodowane były skutkami silnego wiatru wiejącego wczoraj nad Polską południową. Strażący wyjeżdżali do zerwanych dachów, powalonych drzew czy zerwanych sieci energetycznych. W Pilźnie upadające drzewo uszkodziło zbiornik z gazem. Doszło do jego rozszczelnienia. Wydarzenie miało miejsce przy ulicy Legionów.  Na miejscu zabezpieczono teren oraz ewakuowano około 30 osób ze strefy zagrożenia.

 

 

Tak wyglądał wczoraj dzień OSP Pilzno.

“Wyjazd zastępu GBA do zerwanego dachu na budynku mieszkalnym. Działania polegały na poprawie zerwanego poszycia dachowego. Po zakończeniu działań otrzymujemy wezwanie do kolejnego zerwanego dachu również na ulicy Witosa. Działania polegały głównie na zabezpiecznieniu budynku plandeką. Po godzinie 7 zastęp GCBA udał się do powalonego drzewa na zbiorniki z gazem na stacji przy ulicy Legionów w wyniku czego doszło do rozszczelnienia zbiornika. Na miejscu zabezpieczono teren oraz ewakuowano około 30 osób ze strefy zagrożenia. W akcji udział brało również 2 zastępy z OSP Łęki Dolne a także GCBA z JRG II, GBARt, 2xSLOp z JRG I oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr II w Rzeszowie (SCRChem, SCRT,GBA, SLRr)
Tuż przed godziną 8 na ulicę Legionów zadysponowany zostaje zastęp GBA gdzie doszło do zerwania lini telekomunikacyjnej oraz powalenia drzew. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu złamanego słupa oraz drzew zagrażających przechodniom. Po kilkudziesięciu minutach jednym zastępem udajemy sie do miejscowości Podlesie Machowskie również do zerwanych lini, po czym do miejscowości Machowa gdzie usuwaliśmy powalone drzewo na budynek mieszkalny wraz z druhami z miejscowej OSP. W tym samym czasie zastęp GCBA udał się na ulice Kościuszki do zabezpieczenia zerwanego poszycia dachowego z budynku mieszkalnego natomiast zastęp GBA udał się z Machowej do Parkosza w celu zabezpieczenia plandeką uszkodzonego dachu. Po około 8 godzinach oba zastępy wróciły do remizy na zasłużony odpoczynek. W zdarzeniach udział brało łącznie 12 ratowników z naszej jednostki samochodem GBA i GCBA” – piszą na swoim profilu FB druhowie z OSP Pilzno.