Next
Previous
Next

12 medali dla dębickich Bobrów

ZawodnicyZawodnicy MKP Bobry Dębica w dniach 22-24 kwietnia wzięli udział w Xl edycji Zawodów Pływackich o Puchar Rycerza Kmity na pływalni w Zabierzowie koło Krakowa. Podobnie jak w poprzednich edycjach klub reprezentowało kilkunastu zawodów, którzy zdobyli aż 12 medali.

Już po pierwszym starcie złoty medal na dystansie 400m stylem dowolnym wywalczyła Paula Sroczyńska. W tej samej konkurencji, w kategorii męskiej brązowy medal zdobył Maciej Bochnowski.

Kolejna, druga konkurencja zawodów (400 zmiennym) również została dopisana do dorobku medalowego dębickich zawodników, gdzie po raz drugi złoty medal zawieszony został na szyi Pauli Sroczyńskiej. Na tym samym dystansie rewelacyjnie zaprezentował się Krystian Goździaszek poprawiając swój rekord życiowy o 24 sekundy oraz Przemysław Jurek, który zwyciężył ze znaczną przewagą, dokładając tym samym czwarty medal do koszyka Bobrów w pierwszym dniu zmagań. Na koniec rywalizacji pierwszego bloku zawodów swój debiut na dystans]się 1500m stylem dowolnym zaliczył Jakub Kałuża odnotowując bardzo dobry rezultat.

Kolejne dni zmagań za zabierzowskiej pływalni to kolejne medale zwiększające dorobek punktowy Bobrów. Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Marszałek, zdecydowanie pokonując swoich rywali na dystansie 50m stylem dowolnym oraz Przemysław Jurek, który na tym samym dystansie uplasował sie na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z obecnym Mistrzem i reprezentantem Polski. Kolejne medale zdobyli Paula Sroczyńska oraz Maciej Bochnowski, którzy ukończyli rywalizację 200m stylem dowolnym na drugiej pozycji. Medale znalazły się również w rękach Kacpra Marszałka, który dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium, po zaciętej walce na dystansach 50 motylem oraz 100 dowolnym oraz Szymona Wodzienia, który ukończył wyścig 200m stylem klasycznym na drugiej pozycji.

Znakomitym zakończeniem trzydniowych zmagań na pływalni w Zabierzowie okazała się druga lokata 7-osobowej sztafety dębickich „Bobrów” w składzie: Kaper Marszałek, Maciej Bochnowski, Szymon Wodzień, Katarzyna Walkowicz, Wiktoria Burakowska, Paula Sroczyńska oraz Przemek Jurek, która to znacznie poprawiła ubiegłoroczny rezultat. Swoje rekordy życiowe poprawiali również: Wiktoria Burakowska, Weronika Bartnik, Rafał Maciaszek, Bartłomiej Szewc oraz Bogdan Pawłowski.

Ostatecznie MKP Bobry Dębica zakończyły rywalizację na 5 pozycji w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 12 medali zostawiając tym samym w tyle pozostałe 43 kluby pływackie biorące udział w zabierzowskich zawodach.