124 tysiące złotych dla klubów sportowych

Kluby sportowe z terenu Gminy Dębica otrzymały dofinansowania na zadanie Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu Gmina Dębica. Środki finansowe w całości pochodzą z budżetu Gminy Dębica i zostały przyznane na podstawie Otwartego Konkursu Ofert.

Łącznie Kluby Sportowe z terenu Gminy Dębica otrzymały od 2010 r. 2,1 mln zł, z czego 124 tys. zł zostało rozdysponowane w 2020 r. Bardzo duże zainteresowanie zarówno dzieci, rodziców, koordynatorów jak i zasięg działania sprawiło, że najwięcej środków przeznaczone zostało na działanie realizowane przez Gminną Akademię Piłkarską Gminny Dębica Chemik Pustków. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę szkoleniową.  Łącznie do Akademii zapisanych jest 190 dzieci w 5 ośrodkach na terenie Gminy Dębica, które regularnie trenują pod okiem doświadczonych trenerów w Pustkowie-Osiedlu, Nagawczynie, Latoszynie, Podgrodziu oraz Stasiówce. 

Głównym koordynatorem Akademii jest Józef Marek, który od lat z wielkim zaangażowaniem pracuje nad upowszechnianiem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dębica.

GAP Chemik Pustków” powołana została  3 listopada 2017, a pierwsza uroczysta prezentacja zawodników miała miejsce na scenie CKiB w Pustkowie-Osiedlu na przełomie lutego i marca 2018 r. 

Funkcjonuje przy klubie KS „CHEMIK” Pustków oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Celem powołania Akademii było przede wszystkim krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, organizowanie szkolenia w zakresie kultury fizycznej i  sportu, a w szczególności w zakresie nauki gry w piłkę nożną. Podział na grupy odbywa się w oparciu o wiek oraz poziom umiejętności dzieci. Szkolenie prowadzą od wieku skrzata do trampkarza starszego. Docelowo założeniem funkcjonowania  akademii jest znalezienie „piłkarskich perełek” i tworzenie tzw. „TOP” grup w każdym roczniku, które z powodzeniem będą mogły walczyć o jak najwyższe cele na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0