1240 kilogramów darów i 17 pełnych koszy. Wszystko dla Rodaków na Wschodzie

Po godz. 19.00 zakończona została tegoroczna zbiórka darów dla Rodaków na wschodzie. Dębiczanie podobnie jak w latach ubiegłych nie zawiedli. Darami wypełnili 17 koszy.Łącznie dla Polaków na Kresach przekazali 1240 kilogramów różnego rodzaju produktów spożywczych.

„To Wy drodzy dębiczanie okazaliście znowu swoje WIELKIE SERCE. 17 koszy pełnych produktów to jak szybko liczyliśmy – 1240 kg żywności dla naszych rodaków. W tym między innymi: 358 kg cukru, 84 kg ryżu, 112 l. olejów, 90 kg makaronu, 160 kg konserw mięsnych, 25 kg kawy i….ponad 12o kg wszelkich słodyczy. Dziękujemy !!!.” – powiedział po zakończeniu zbiórki Jerzy Godzisz z Koła Sybiraków w Dębicy, jeden z organizatorów akcji.

Aktualnie trwa jeszcze zbiórka darów w Szkole Podstawowej w Górze Motycznej, gdzie uczniowie pod okiem Doroty Zasadni zbierają produkty, które w przedświątecznym tygodniu dostarczą do Dębicy.

„Całość darów z naszego rejonu trafi do Rzeszowa. Tu dołączą zbiory z Galerii Rzeszowskiej i trzech szkół. Całość zapakowana będzie w jednakowe ilościowo paczki i wyekspediowana do Solecznik na Litwie” – dodaje Jerzy Godzisz.

Organizatorem zbiórki darów jest jak co roku Koło Związku Sybiraków w Dębicy oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów w Rzeszowie.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0