Previous
Next

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci z wydziału ruchu drogowego dębickiej komendy pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała piesza. 14-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście okazało się, że nastolatce nic poważnego się nie stało. Kierowca, który ją potrącił, został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi.

Wczoraj około godz. 9, policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu pieszej na ul. Wielopolskiej w Dębicy. Na miejscu okazało się, że kierowca seata, mieszkaniec Stasiówki, nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego potrącił nastolatkę lusterkiem pojazdu. 14-letniej mieszkance Dębicy nic poważnego się nie stało. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, są obowiązani: zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu.

Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.