15-LATKA WŁAŚCIWIE ZAREAGOWAŁA NA NIEPOKOJĄCY TELEFON - ziemiadebicka.pl

15-LATKA WŁAŚCIWIE ZAREAGOWAŁA NA NIEPOKOJĄCY TELEFON


Wydarzenia co prawda nie miało miejsce na terenie naszego powiatu, ale warte jest nagłośnienia z uwagi na bardzo właściwa reakcję 15-letniej uczennicy szkoły podstawowej.  Zadzwonił do niej nieznany mężczyzna, informując ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Nastolatka powiadomiła o tym fakcie pedagog, która zaalarmowała policję.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny. 32-latek był nietrzeźwy, został przewieziony do szpitala.
Wczoraj po godz 10, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednej z uczennic szkoły podstawowej w Ropczycach, kilkukrotnie dzwonił nieznany jej mężczyzna twierdząc, że popełni samobójstwo. Zaniepokojona otrzymanymi informacjami 15-latka powiadomiła o tym fakcie pedagog szkolną, która zgłosiła sprawę na policję.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, by ustalić, kim jest dzwoniący. Okazał się, że to 32-letni mieszkaniec Ropczyc. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią zrobienia żartu. 32-latek został przewieziony do szpitala.

Postawa 15-latki, która wykazała się dużą empatią i nie pozostała obojętna na otrzymaną informację, jest godna naśladowania. Na uznanie zasługuje także reakcja pedagog szkolnej, która nie zbagatelizowała sytuacji i poważnie potraktowała sprawę.

Źródło: Podkarpacka Policja