15 września uroczyste otwarcie basenu zdrojowego w Latoszynie Zdroju

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Dębica radni przyjęli regulamin korzystania z basenu uzdrowiskowego Latoszyn Zdrój i jacuzzi. Określono także ile będą kosztowały bilety wstępu na nowy basen siarczkowy i jaki czas został przyjęty jako jedna tura.  Uroczyste otwarcie basenu zdrojowego w Latoszynie Zdroju odbędzie się 15 września.

Przedstawiając regulamin korzystania z nowego basenu uzdrowiskowego prezes spółki Latoszyn Zdrój Paweł Wolicki  objaśnił zasady korzystania z basenu siarczkowego i towarzyszące mu przeciwwskazania.

“Standardowo zakłada się, że z basenu siarczkowego korzysta się około 20 minut, ale można przebywać w nim nieco dłużej  np. 30-40 minut.  Jest dość długa lista przeciwwskazań do korzystania z tego rodzaju basenu i korzystający powinni się z nimi zapoznać. Jedną z nich jest np. nadciśnienie tętnicze. Wszystkie przeciwwskazania są opisane w regulaminie korzystania z basenu zdrojowego ” – mówi Paweł Wolicki.

Jak podkreślił prezes Latoszyna Zdroju na basen siarczkowy nie ma refundacji z NFZ.

Radni zdecydowali, że jednorazowe, 45 minutowe (I tura) wejście na basen będzie kosztowało 16 złotych (bilet normalny). Zastosowanie będą miały także różnego rodzaju zniżki, które będą przysługiwały: posiadaczom karty Rodzina 3+, osobom niepełnosprawnym, seniorom , osobom powyżej 60 roku życia, firmom i instytucjom współpracującym z Gminą Dębica i spółką Latoszyn Zdrój np. klubom sportowym.

Przewidziano także bilet firmowy – opcję, która da firmom możliwość wykupienia turnusów dla pracowników. Tutaj ceny mają oscylować około 10 zł. za 45 minut. W przypadku firm zatrudniających powyżej 1000 pracowników ma być udzielany rabat w wysokości 30 % .

Jednorazowo w basenie siarczkowym w chwili obecnej może przebywać 25 osób, ale jak mówi Paweł Wolicki w najbliższym czasie zostaną w basenie zamontowane dodatkowe ławki dzięki czemu liczba miejsc zwiększy się do 40.

Oficjalne otwarcie basenu siarczkowego odbędzie się 15 września. W kolejnych dniach z oferty siarczkowych kąpieli będą mogli już skorzystać mieszkańcy powiatu dębickiego.