-->

1963 rok. Basen w Parku Stomilowskim – FILM

W kontekście otwarcia zrewitalizowanego parku stomilowskiego przypominamy film i zdjęcia z lat ’60 XX wieku kiedy to w parku istniał basen z którego korzystały setki dębiczan.

Basen w Parku Stomilowskim obok huśtawek i kolebacza. Wszyscy „starzy” dębiczanie znają to miejsce. U nas na filmie z 1963 roku autorstwa Ryszarda Bubla. Kto pamięta to miejsce ?

Jak wspomina Krzysztof Bubel, syn autora filmu było to miejsce oblegane przez dębiczan w lecie. „Dno było pochyłe i maksymalna głębokość tego basenu wynosiła  około 80 cm. Pośrodku „basenu” widoczna metalowa rura, zakończona głowicą to dysza fontanny. Kiedy tryskała wodą dawała niesamowity efekt. Pozostałość po „basenie” to dzisiaj placyk zabaw ze zjeżdżalnią. Zachowało się też oryginalne ogrodzenie” – wspomina Krzysztof Bubel.

Drugi z poniższych filmów jest nakręcony 55 lat później i utrwalony jest na nim Pan Krzysztof, który z wnuczką na wózku okrąża ten sam obiekt. „To ten sam róg ogrodzenia które kiedyś obiegałem wraz z bratem pod koniec filmiku” – dodaje.

Co dziś znajduje się w tym miejscu w zrewitalizowanym parku ? Ktoś wie ?

Podziel się z innymi
0Shares
0 0