Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Robią smaczne serki i wypalają naczynia

IMG_8892Dwie urocze dziewczęta z Gumnisk Małgorzata Tabasz z lewej i Jolanta Augustyn mają nietypowe zainteresowania. Jolanta zajmuje się wypalaniem glinianych naczyń. Efekty jej pracy można było obejrzeć podczas Festiwalu Konfitur w Stobiernej, gdzie razem z koleżanką miały wspólne stoisko. Małgorzata natomiast wyrabia sery, które wyglądają i smakują jak góralskie oscypki, chociaż oficjalnie oscypkami nazywać ich nie można, bo nazwa jest zastrzeżona tylko dla tych produkowanych na Podhalu. Serki smakują wyśmienicie, polecamy!
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.