Czarna. Trzeszczy grupa trzymająca władzę?

IMG_0492
Oczyszczalnia w Głowaczowej. Smród z niej zatruwa życie wielu mieszkańcom wsi.

Dobre wieści dla opozycji w gminie Czarna. Po naszej stronie jest coraz więcej osób popierających pomysł zmian w gminie – mówi jeden z liderów utworzonego niedawno Komitetu Referendalnego. Rozmawiamy z sołtysami, radnymi i nauczycielami. Odzew jest zaskakujący.
Na czym on polega?
Sytuacja jest taka. Wiele osób boi się otwarcie przyznać, że nas popiera bo np. pracują w szkole, w urzędzie lub w gminnych placówkach gdzie wpływ na zatrudnienie ma obecny wójt – mówią nasi rozmówcy. Ale w rozmowie w cztery oczy przyznają że przecież mają oczy i widzą jak się sprawy mają. Deklarują, że w czasie gdy trzeba będzie „spełnią swój obywatelski obowiązek” i poprą zmiany. To nas cieszy.
Na pytanie kto jest w grupie ludzi z którymi toczą się rozmowy pada odpowiedź.
Staramy się dotrzeć do sołtysów, radnych i nauczycieli. To ludzie, którzy mają przecież własny rozum i potrafią dostrzegać co się złego dzieje w gminie – mówią przedstawiciele Komitetu Referendalnego. Teraz funkcjonują w takiej jak jest rzeczywistości, ale nie znaczy to że nie są otwarci na zmiany. Mówimy co chcemy zmienić i co nam się nie podoba i one najczęściej przyznają nam rację. No bo jak śmierdzi oczyszczalnia w Głowaczowej to każdy to może poczuć własnym nosem. Żadne deklaracje władzy, że nie śmierdzi tego nie zmienią. Jak śmierdzi to to czuć i tyle. Nawiasem mówiąc właśnie w Głowaczowej poparcie dla opozycji wydaje się być jedno z największych w gminie, właśnie za sprawą tej śmierdzącej oczyszczalni. To nas cieszy.
A co dalej z referendum?
Za kilka dni wszystko się wyjaśni – dodają nasi rozmówcy. Z Józefem Chudym na pewno się nie dogadamy co do zmian, ale z jego zastępcą Bogusławem Majką to już inna rzecz. To rozsądny człowiek i ma też głowę na karku. W Róży znają go jako dobrego gospodarza. Gdyby miał więcej do powiedzenie wiele spraw szło by inna drogą. Z naszych obserwacji widać, że grupa trzymająca władzę w gminie trzeszczy w szwach.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.