Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dzieciątko w DK „Mors”

ddMiejski Ośrodek Kultury i Teatr Podmiejski w Piasecznie serdecznie zapraszają uczniów dębickich szkół i nie tylko na spektakl teatralny pt. „Dzieciątko”, wg powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazarethu”. Sztuka zostanie wystawiona na deskach Domu Kultury „Mors” we wtorek, 25 lutego br. o godz.11.00.

Opowiedziana ascetycznymi środkami wyrazu dramatyczna historia narodzin Jeszuy zwanego Jezusem z Nazarethu. Epicka i monumentalna w formie, magiczna w wymowie, wyraziście wsparta o tło swoich czasów, nie pozostawia obojętnym nikogo, czy to człowieka wierzącego czy agnostyka. Adaptacja K. Materny, mająca za fundament wielkie dzieło Romana Brandstaettera, przejmująco oddaje ducha tamtych zdarzeń i wagę chwil, które zmieniły nasz świat na zawsze. Piękna muzyka, towarzysząca spektaklowi i doskonała obsada dopełniają dzieła. Emocjonalne reakcje publiczności potwierdzają niezwykłą moc widowiska.

Obsada:

Małgorzata Jurek – Miriam

Tomasz Traczyński – Josef Ben Jaakow

Janusz Leśniewski – Zecharia, Symeon

Maria Kowalik – Eliszeba

Krzysztof Kwiatkowski – Nieznajomy, Śpiewak

Konrad Materna – Herod

Agnieszka Nawrocka – Salome, Sąsiadka

Krzysztof Chmielarczyk – Mag Starszy, Sąsiad, Pasterz

Andrzej Glazer – Mag Młodszy, Tryfon, Szczeciniasty

Maciej Wilk – Mag Najmłodszy, Krewny, Pasterz

Anna Materna – Głos I, Sąsiadka

Katarzyna Traczyńska – Głos II, Sąsiadka

Ewa Jowik – Głos III, Sąsiadka

Realizacja:

Anna Materna – kostiumy i charakteryzacja

Wiesława Płodzik – współpraca kostiumowa

Tomasz, Krzemek i Ziemek Kłujszo – światło i dźwięk

Ireneusz Kozłowski – współpraca techniczna

Janusz Leśniewski – kierownik zespołu

Konrad Materna – muzyka i reżyseria

25 lutego 2014r., godz. 11:00, Dom Kultury „Mors”, ul. Sportowa 28, tel. 14 680 93 60.

Bilety w cenie: 15 zł/osoba, grupowe: 12 zł/osoba – do nabycia w placówce.

Zgłoszenia do 10 lutego br.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.