Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica. Co z tymi wałami ? – audycja na antenie RDN Małopolska

158170_p1080296W 2010 roku powódź zalała znaczną część terenów wzdłuż Wisłoki. Od tego czasu, mimo iż minęło już cztery lata, niewiele się zmienił0 na terenie miasta. W tamtej powodzi największe straty ponieśli przedsiębiorcy z Dębicy, którzy mieli swoje firmy zlokalizowane wzdłuż Al. Jana Pawła II
Od czterech lat obiecuje się nam, że powstaną wały na Wisłoce, i niewiele się w tej materii dzieje- mówili na spotkaniu w ratuszu coraz bardziej zdenerwowani przedsiębiorcy z Dębicy. Po tamtej wielkiej wodzie się podnieśliśmy, ale następnej nie przetrwamy – mówił Wojciech Łobaczewski z firmy Podlasie. Mieliśmy wielomilionowe straty w 2010 roku, ale udało się podnieść, po drugiej takiej wodzie zostaną już tylko zgliszcza. A przecież my i firmy zlokalizowane na tamtym terenie zatrudniają około 500 osób – dodaje Wojciech Łobaczewski.
Stanisław Stachura, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie zaznacza, że mimo zawiłych procedur uda się w przyszłym roku ruszyć z inwestycją.
Decyzja środowiskowa powinna być w przyszłym miesiąc. Jak tylko ja uzyskamy będziemy zlecać realizację kolejnych pozwoleń. Chcielibyśmy pod koniec roku przeprowadzić procedurę przetargową. Tak, żeby na wiosnę przyszłego roku rozpocząć prace budowlane – mówi Stanisław Stachura. W planach jest budowa 6 km wału od Dębicy do Kędzierza.
źródło. RDN Małopolska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.