Franciszek Kuźma. Nie ma to jak w gminie Czarna – 20 lat zadłuża się budżet, a potem bierze się kredyt, który będą spłacać nasze dzieci

IMG_9584
Wójt gminy Czarna Józef Chudy. W ciągu ostatnich miesięcy gmina którą rządzi zaciągnęła prawie 5 mln złotych kredytów.

Franciszek Kuźma nie zostawia suchej nitki na polityce finansowej wójta gminy Czarna Józefa Chudego.
Nie ma to jak w gminie Czarna – mówi Kuźma. 20 lat zadłuża się gminę a jak się jest pod ścianą to bierze się kredyt, który spłacać będą już nasze dzieci. A ludzi będzie się przekonywać, że zadłużenie gminy spadło.
Kuźma odnosi się w ten sposób do ostatnich posunięć wójta gminy Czarna.
W ciągu kilku ostatnich miesięcy gmina pod rządami Chudego zaciągnęła prawie 5 mln zł kredytów, w tym jeden który będzie spłacany dopiero od 2020 roku. Czyli dopiero za 8 lat! – oburza się Kuźma. Według tego co mnie uczyli w szkole, jeżeli mam prawie 20 mln długu a wezmę jeszcze 5 mln zł kredytu to moje zadłużenie wzrośnie. A wójt Chudy ogłasza, że zadłużenie gminy spadło. Jakiej matematyki on się w szkole uczył?
Kuźma komentuje też wizytę urzędników gminnych w domu jednego z członków Komitetu Referendalnego.
Za każdą decyzją stoi konkretny człowiek – mówi Kuźma. Ktoś tej urzędniczce kazał tam pójść, a ona musiała to polecenie wykonać. A teraz się sekretarz Zieliński tłumaczy, że oni mieli prawo tam pójść bo bezrobotna kobieta zgłosiła dzieci do dożywiania w szkole. A „czystym przypadkiem” jest to, że jej mąż jest akurat jedną z osób, które organizują referendum odwołujące wójta gminy Czarna. Nie słyszałem aby w innych gminach ludzi, których dzieci korzystają z dożywiania odwiedzali gminni urzędnicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.