Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Druga część koncertu dla Zbyszka

gimnazjalisci21W minioną niedzielę odbyła się druga część przesłuchań I konfrontacji amatorskich zespołów muzycznych im. Zbigniewa Warchoła. Przesłuchania odbyły się w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wzięło w nim udział 5 zespołów reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne. Tak jak w pierwszej części tego koncertu wszystkich uczestników łączyła jednak pasja uprawiania muzyki. Kilku muzyków występujących na scenie przyznaje się do tego, że stawiali pierwsze kroki pod okiem Zbigniewa Warchoła.

Założeniem przeglądu i konkursu jest zmobilizowanie do prezentacji swoich dokonań zespoły amatorskie działające przy domach kultury, instytucjach czy też zbierające się prywatnie. Niekiedy bowiem nie mają one okazji, aby pokazać swoje umiejętności lub robią to zbyt rzadko. Konkurs oraz uczestnictwo w warsztatach z doświadczonymi muzykami ma pomóc tym amatorom w dalszym uprawianiu muzyki. Organizatorami koncertu są: Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Uwierz w Siebie”. Prowadziła go Monika Matusik.

W niedzielę w DK „Mors” wystąpiły następujące zespoły: Szkoła „Yamacha” z Pilzna, „Katharsis”, „Piąta Strefa”, „Dog in the Frog” i „Face of Hate”. Każda grupa zaprezentowała program muzyczny trwający około 30 minut. Najbardziej doświadczonym zespołem w tej części konkursu była grupa „Face of Hate”.

Zespoły były oceniane przez jury, które tworzyli: Izabela Piekarczyk, Kamil Piękoś, Paweł Kmiecik, Łukasz Głogowski. Wyniki pracy jury poznamy w najbliższą niedzielę (23 marca), gdy odbędzie się koncert finałowy, w którym wystąpią zespoły „Monk” i „Bzykology”. Koncert rozpoczyna się o godzinie 18.00. Bilety w cenie 20 złotych można kupować w DK „Mors” przy ulicy Sportowej oraz w sklepie muzycznym „Miro” przy ulicy Gawrysia 2.

Koncert finałowy zostanie poprzedzony warsztatami muzycznymi prowadzonymi przez zawodowych muzyków. Będą oni przekazywać swoje tajemnice w grze: na gitarze (Paweł „Bzyk” Sokołowski – gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny oraz realizator dźwięku), gitarze basowej (Grzegorz „Ornette” Stępień – grał m.in. w „Oddziale Zamkniętym”) i perkusji (Łukasz Marek grał w grupach: „Prezent Perfect”, Gienek Loska Band, Golec uOrkiestra, Mateusz Ziółko).


 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.