Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Aktywny samorząd” – pilotażowy program dla osób niepełnosprawnych

pcpr logoDo 30 sierpnia osoby niepełnosprawne z terenu powiatu dębickiego mogą składać wnioski w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy. Jest to już trzecia edycja tego programu realizowanego od 2012 roku. 
W poprzednich edycjach ze wsparcia programu „Aktywny samorząd” skorzystało ogółem blisko 150 osób niepełnosprawnych. W roku 2012 kiedy program startował wzięły w nim udział 43 osoby, rok później liczba ta zwiększyła się do ponad 100 osób.
„Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i ich dostępie do edukacji. W ramach tego programu osoby które posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności mogą skorzystać z dofinansowania do zakupu sprzętu np. komputera lub dostosowania samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej, bądź też skorzystać z dofinansowania do edukacji na zdobycie prawa jazdy kat. B lub podjęcie studiów wyższych” – mówi Paulina Ciszek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy zajmująca się realizacją tego programu.
W projekcie znajduje się także dofinansowanie kosztów pobytu dziecka osoby niepełnosprawnej które uczęszcza do żłobka lub przedszkola na terenie powiatu dębickiego.
Program adresowany jest do osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie powiatu dębickiego. Osoby te mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd” .
Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie Powiatowego Centrum Rodzinie ul. Parkowa 28, Dębica lub telefonicznie : 14 680 31 92,14 680 31 21.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.