Previous
Next
Previous
Next

Promocja zdrowia w szkołach

Rysunek14 czerwca br. w Domu Kultury „Śnieżka” odbyła się V Konferencja popularno- edukacyjno- informacyjna Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. W tegorocznym spotkaniu pod hasłem „Sukcesy i efekty pracy szkoły” wzięło udział 22 placówki z gmin: Ropczyce, Dębica, Pilzno, Sędziszów Małopolski, Wielopole Skrzyńskie, Czarna, Przecław.
 
Konferencję rozpoczęła grupa wokalna Safo utworem Piotra Rubika „Miłość cierpliwa jest”, oraz etiuda sceniczna „Królowa Śniegu” w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy. Pani Anna Szczepanik, pedagog i socjoterapeutka a także koordynatorka spotkania przygotowała wystąpienie pt. „Miłość czy miłość?- Inspiracje ku indywidualnym rozważaniom i dialogom w aspekcie uzyskiwania sukcesów i efektów w pracy.”
Zebranie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej zaprezentowało się 12 placówek, które należą do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Są to: Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Ropczycach, Zespół Szkół w Machowej, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Górnej, Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach, Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Sędziszowie Małopolskim, Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Stasiówce, Gimnazjum im. ks. J.Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim, Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej, Zespół Szkół w Borowej oraz Zespół Szkół w Strzegocicach. W kolejnej części prezentowały się placówki, które dołączyły do owej sieci szkół i otrzymały certyfikaty: Międzyszkolna Bursa w Ropczycach, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu, Szkoła Podstawowa im. JP II w Dobryninie, Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kiełkowie, Samorządowe Przedszkole w Rzemieniu, Gimnazjum w Pilźnie, Szkoła Podstawowa im. W. Szalay-Groele w Przecławiu oraz Szkoła Podstawowa im. ks. T. Wiatra w Łączkach Brzeskich. Dzieci i młodzież poprzez śpiew, spektakle czy taniec rekomendowały zdrowy styl życia, a przedstawiane prezentacje multimedialne przybliżały działalność szkół w tym zakresie. Na koniec, aby rozruszać publiczność wystąpiła Paulina Korga- instruktor zumba fitness w Plaza Sport. Siedzące ćwiczenia w rytm muzyki rozweseliły i ożywiły gości.
 
Organizatorem konferencji była Podkarpacka sieć Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica- Anna Szczepanik- koordynator. Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy- dyrektor Elżbieta Kęsik; Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej- Renata Matysek; Miejskie Przedszkole nr 1 w Dębicy- Małgorzata Kusibab, Marta Toczek; Plaza Sport Sp. z o.o- Paulina Korga.
Sponsorzy: Powiat Dębicki, Firma Handlowa „Rolmlek” Marek Duchalski, Sp. Jawna- Mielec
Patronat Honorowy objęli: Burmistrz Miasta Dębica- Paweł Wolicki oraz Starosta Powiatu Dębickiego- Władysław Bielawa.
 
Fot. Anna Kulpińska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.