Previous
Next
Previous
Next

Sukces krótkofalowców z Podgrodzia

121 czerwca Szkolny Klub Łączności SP8YAYz Podgrodzia uczestniczył w Zawodach Tarnowskich, które posiadają rangę zawodów krajowych. Wyjazd do Głobikowej, gdzie są bardzo dobre warunki radiowe był okazją do uczestnictwa również w Amateur Radio Kids Day, czyli Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży. W tych dniach, tysiące dzieci pod opieką doświadczonych krótkofalowców może nawiązywać łączności ze swoimi rówieśnikami w wielu krajach, na różnych kontynentach. Uczniowie ZS Podgrodzie Mateusz Nehrebecki i Michał Kołodziej za udział w tych zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy firmowane przez Prezesa Polskiego Związku Krótkofalowców i klub SP2POW z Ostrowa Wielkopolskiego, który patronuje akcji w Polsce, oraz Stowarzyszenie Krótkofalowców i Radioamatorów DELTA z Dębicy, które w tym roku włączyło się organizację ARKD na Podkarpaciu. Opiekunem grupy był nauczyciel informatyki Hubert Hajduk SQ9AOL. W akcji udział wzięli krótkofalowcy z Dębicy: Krzysztof Pryga SQ8MXK – v-ce prezes SKiR Delta, Bartosz Ogrodnik SQ8BRZ, oraz Piotr Curyło SO8ADI – absolwent ZS w Podgrodziu.
W klasyfikacji zawodów stacja klubowa SP8YAY uzyskała: II miejsce w klasyfikacji stacji w paśmie 70 cm – przeprowadzając łączności na sumarycznym dystansie 910 km, oraz IV miejsce w klasyfikacji 2m – przeprowadzając łączności na sumarycznym dystansie 2792 km.
Dyplom krótkofalowcy z SP8YAY odbiorą podczas uroczystego podsumowania zawodów w Jodłówce Tuchowskiej.

 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.