Previous
Next
Previous
Next

Kino 3 D w Dębicy

S0596108Już w najbliższych tygodniach po podpisaniu stosownego porozumienia DK Kosmos zostanie przejęty od Firmy Oponiarskiej przez Miasto Dębica. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dębicy radni wyrazili zgodę między innymi na zwiększenie o 200 tys. złotych wydatków na kulturę w mieście. Dzięki tym środkom na początku 2015 roku w DK Kosmos zostanie uruchomione kino 3D.

„Mamy już przedyskutowane i przygotowane porozumienie z zarządem Firmy Oponiarskiej co do przejęcia przez miasto Domu Kultury Kosmos . To przejęcie byłoby nieodpłatne, lecz nie na zasadach własności, a nieodpłatnego użyczenia na okres 15 lat. Po podpisaniu porozumienia DK Kosmos byłby do dyspozycji miasta od początku października. W najbliższych miesiącach będziemy chcieli uruchomić w DK Kosmos kino 3 D. Już we wrześniu rozpoczną się prace w celu instalacji zakupionego już projektora kinowego kina trójwymiarowego oraz instalacji nagłośnienia do obsługi dźwięku ” – mówi burmistrz Paweł Wolicki.

Jak podkreśla burmistrz Wolicki takie porozumienie jest dla miasta korzystne ponieważ miasto nie będzie musiało płacić Firmie Oponiarskiej za obiekt, nie będzie też przenoszone prawo własności tego obiektu na czym z kolei zależało Firmie Oponiarskiej.

„Zaproponowałem Radzie Miejskiej zwiększenie środków na funkcjonowanie kultury w mieście w celu zabezpieczenia środków po pierwsze na utrzymanie bieżące domu kultury oraz zakup nagłośnienia do już zakupionego projektora filmowego. Kwota 200 tysięcy złotych którą na ostatniej sesji zabezpieczyli w budżecie miasta radni pozwoli na uruchomienie w Kosmosie kina 3 D” – dodaje burmistrz Paweł Wolicki.
W założeniu związanym z przejęciem DK Kosmos obiekt ten funkcjonowałby przede wszystkim jako kino 3 D i to byłaby jego główna działalność . DK Śnieżka w przyszłości mogłaby funkcjonować jako siedziba organizacji pozarządowych oraz ewentualnie firm które chciałyby się zajmować działalnością kulturalną, natomiast DK Mors po uzyskaniu konkretnej dotacji na poziomie przynajmniej 80 % z funduszy unijnych działałoby jako centrum konferencyjno – wstawiennicze.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.