Previous
Next
Previous
Next

Wrześniowy jarmark z wikliną naturalną, warsztatami decoupage oraz biżuterią artystyczną

111111111111111111W sobotę 13 września br. na dębicki Rynek zapraszamy wszystkich sympatyków rzemiosła ludowego na wrześniową edycję jarmarków z warsztatami rękodzieła artystycznego. Tym razem gościć będziemy Witolda Płochockiego, który poprowadzi warsztaty wikliny naturalnej, Marię Imioło – Smołę, która poprowadzi warsztaty decoupage oraz Małgorzatę Lipińską i jej autorską biżuterię artystyczną.
Witold Płochocki to twórca ludowy, artysta plastyk, autor technologii meblarstwa w kompozycji wiklinowej, która pozwala osiągnąć trwałość typowych mebli drewnianych. „Podczas warsztatów wikliny naturalnej uczestnicy dowiedzą się jak w prosty sposób z rosnących wokół nas wierzb stworzyć piękne ozdoby, które w połączeniu np. ze szkłem, korkiem czy też politurą, wykończone odpowiednim lakierem mogą stanowić elegancką ozdobę. Pod okiem pana Witolda, którego po raz pierwszy będziemy gościć w Dębicy, każdy z uczestników nauczy się podstawowych splotów i sposobów zakończeń wierzbowych gałązek” – zapowiada Jerzy Gągała organizator jarmarków dębickich.
Warsztaty decoupage poprowadzi Maria Imioło – Smoła, którą mieliśmy już okazję poznać jako świetnie zorganizowaną i niezwykle precyzyjną artystkę. Pani Maria bowiem podczas lipcowej edycji jarmarków (12.07.2014r.) po raz pierwszy poprowadziła te właśnie warsztaty. Uczestnicy warsztatów wówczas mieli okazję pracy na szkle. Tym razem pracując na drewnie wykonają praktyczny magnez na lodówkę. Warto wspomnieć, iż Pani Maria prowadzi galerię rękodzieła artystycznego : Galeria Marion Rękodzieło www.galeriamarion.pl z własnoręcznie wykonanymi przedmiotami na każdą okazję.
Z przyjemnością zapowiadamy również Małgorzatę Lipińską (www.naturalnie.decoart.pl), która poprowadzi warsztaty biżuterii artystycznej. Panią Małgosię w roli instruktora warsztatów, jarmarki dębickie goszczą również po raz drugi. Jej czerwcowe warsztaty (14.06.2014r.) cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży, a chętnych chcących samodzielnie zaprojektować własną bransoletkę było więcej niż przewidzianego na to czasu. Dlatego ponownie zapraszamy do udziału w tych warsztatach. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć według własnego pomysłu biżuterię z naturalnych materiałów – kamieni, lnu, bawełny czy drewnianych korali, które będzie można samemu wymalować farbami. Chętni, będą mogli też zaprojektować i własnoręcznie wymalować drewniane puzderko na biżuterię.
Dodatkowe informacje:
– warsztaty odbędą się na dębickim Rynku – muszla koncertowa, w sobotę 13.07.2014r. od godz. 9.00 -12.00, szczegółowe informacji: pod nr telefonu 14 683 81 04, jerzy.gagala@umdebica.pl
– o liczbie uczestników warsztatów decydują bezpośrednio osoby prowadzące warsztaty, liczba uczestników zajęć, ze względów techniczno – organizacyjnych jest ograniczona,
– sam udział w warsztatach jest bezpłatny a stworzony pod okiem instruktora rękodzieła przedmiot uczestnik będzie mógł zatrzymać ponosząc jedynie koszty wykorzystanego materiału.
Nie możemy zapomnieć również o „Dembickiej Giełdzie Staroci” w Dębicy, która stała się nierozłącznym elementem każdej drugiej soboty miesiąca, towarzysząc jarmarkom dębickim i ciesząc dębiczan nietypowym asortymentem. Serdecznie Zapraszamy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.