Previous
Next
Previous
Next

Bilardziści UKS ORLĘTA NIE ZWALNIAJA TEMPA !!!

m1096259228Po wakacyjnej przerwie wreszcie powróciliśmy do naszych podkarpackich zmagań. Podkarpacka Młodzieżowa Liga Bilardowa nie tylko uczy, bawi i stwarza możliwości do pokazania się na arenie wojewódzkiej – jest także szansą zaistnienia w kadrze i dalszego profesjonalnego rozwoju. 20 października w klubie bilardowym „Pino” Dębica odbył się ostatni (trzeci) turniej z tego cyklu.
Zawodnicy UKS-u Orlęta Pustynia zdawali sobie sprawę , że ten etap rozgrywek jest najważniejszy w tym roku, gdyż od niego zależeć miały wyniki klasyfikacji końcowej w Podkarpackiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej, toteż mały stres towarzyszył w drodze na miejsce rywalizacji.
Po dotarciu na miejsce, krótkiej rozgrzewce i odpowiedniej motywacji – stres na szczęcie szybko przemienił się w wolę walki i czystej rywalizacji sportowej.
Jako aktualni wicemistrzowie Polski mieliśmy spore apetyty na dobre wyniki i śmiało można przyznać, że nasze sportowe podniebienia zostały usatysfakcjonowane.
Ostatnie zawody to świetnie występy naszych podopiecznych, a także miłe debiuty najmłodszych adeptów naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego, którzy zaczęli niedawno swoja przygodę z bilardem i trenują w ramach zajęć Akademii Bilardowej, której zajęcia odbywają się u nas w szkole.
Skoro już tym razem byli blisko sprawienia niespodzianki, to pozostaje tylko z nadzieją patrzeć w przyszłość i oczekiwać na pierwsze ich sukcesy.
Sukces to nie tylko te przyjemne chwile, gdy stoimy na podium, odbieramy puchary, medale i nagrody. Każdy sukces jest okupiony ciężkim treningiem i wyrzeczeniami, godzinami spędzonymi na treningach w szkole bądź w klubie, pracy nad własną psychiką i przełamywaniem swoich słabości. W końcu jeszcze należy odpowiednie zaprezentować zdobyte umiejętności za zawodach, w momencie, gdy stres i trema zżera. Lecz gdy wszystkie te ogniwa , pod okiem trenera spoimy w jedność i pracujemy systematycznie – satysfakcja ze zwycięstwa cieszy podwójnie !!!!
Rezultaty turnieju z 20 października :
Dziewczęta szkoła podstawowa
I miejsce – Hołowicka Natalia – Strzegocice
II miejsce – Nowak Julia – UKS „Orlęta” Pustynia
III miejsce – Wójcik Julia , Zuzanna Augustyn
Chłopcy szkoła podstawowa
I miejsce – Filip Kowalczyk UKS „Orlęta” Pustynia
II miejsce – Kura Jakub UKS „Orlęta” Pustynia
III miejsce – Ostafin Paweł UKS „Orlęta” Pustynia
Dziewczęta GIMNAZJUM :
I miejsce – PIETRUCHA MAGDALENA UKS „Orlęta” Pustynia
II miejsce – Wolak Anna Pino Dębica,
III miejsce – NIEMIEC IWONA UKS „Orlęta” Pustynia
Chłopcy GIMNAZJUM:
I miejsce – Mazurek Karol „Ósemka” Rzeszów,
II miejsce – Świstak Przemysław „Zgrana Paka Dębica’
III miejsce – Strzępek Seweryn UKS Bobrowa
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych zawodników , ale także tych , którym nie dane było stanąć na podium , lecz poprzez swoje wyniki przyczynili się do faktu ,iż ……..
Zwyciężamy także drużynowo w Podkarpackiej Młodzieżowej Lidze Bilardowej sezonu 2013 / 2014 !!!
Nasze „Orlęta” osiągając tak dobre wyniki we wszystkich trzech turniejach po raz kolejny z rzędu wygrywają klasyfikację drużynową i zajmując bardzo dobre miejsca indywidualnie.
Na tym nie kończymy,
Rezultaty podsumowania klasyfikacji generalnej sezonu 2013/2014:
Dziewczęta szkoła podstawowa
I miejsce – Nowak Julia – UKS „Orlęta” Pustynia- 193 pkt.
II miejsce – Bochniewicz Amelia – Straszęcin
III miejsce – Bukała Jadwiga UKS „Orlęta” Pustynia 173 pkt.
Chłopcy szkoła podstawowa
I miejsce – Ostafin Paweł UKS „Orlęta” Pustynia – 288 pkt.
II miejsce – Filip Kowalczyk UKS „Orlęta” Pustynia – 264 pkt.
III miejsce – Hamala Michał UKS „Orlęta” Pustynia – 257 pkt.
IV miejsce – Kamil Chmiel UKS „Orlęta” Pustynia – 243 pkt.
V miejsce – Mikołaj Szukała UKS „Orlęta” Pustynia – 240 pkt.
Dziewczęta GIMNAZJUM :
I miejsce – Wolak Anna Pino Dębica,
II miejsce – PIETRUCHA MAGDALENA UKS „Orlęta” Pustynia – 276 okt.
III miejsce – Kozioł Marzena UKS Paszczyna
VII miejsce – Iwona Niemiec UKS „Orlęta” Pustynia – 170 pkt.
CHŁOPCY GIMNAZJUM :
IV miejsce – Korneliusz Kołodziej UKS „Orlęta” Pustynia – 246 pkt.
Z niecierpliwością czekamy na kolejna edycję PMB, czyli największej tego typu ligi w Polsce.
Wszystkie wyniki zamieszczamy na stronie www.pustynia.edu.pl . Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Skromne słowa podziękowania w kierunku trenerów – Pana Michała Bielatowicza oraz Romana Mazura.
Niedługo spotykamy się na turnieju mikołajkowym oraz uroczystym podsumowaniu całego cyklu!!!
Miła niespodzianką będzie także zapewne przez wielu oczekiwany TURNIEJ RODZINNY o puchar DYREKTRA Zespołu Szkół w Pustyni , którego poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. O szczegółach będziemy informować na bieżąco….
źródło- Urząd Gminy Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.