Previous
Next
Previous
Next

Atrakcje w miejskiej bibliotece

S0040006Spotkanie z historią, Dębickie pasje, Tydzień z biblioteką, Czytanie na ławeczce – to najbardziej popularne atrakcje organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dębicy,

w których udział może wziąć każdy dębiczanin.

Spotkanie z historią to cykl odbywający się raz na kwartał we współpracy czytelni zbiorów regionalnych z Instytutem Pamięci Narodowej. Spotkania te mają na celu przedstawienie źródeł historycznych oraz dokumentacji dotyczących najważniejszych wydarzeń XX wieku, takich jak II Wojna Światowa, wybory czy życie po wojnie, zainteresowanie budzi także temat „Solidarności”.

Jednym z historyków, który uczestniczył w jednym z organizowanych spotkań jest Arkadiusz Więch – pasjonat historii i regionu ziemi dębickiej, który prowadził wykłady dotyczące życia dawnej Dębicy oraz relacji mieszkańców z Żydami” – mówi dyrektor biblioteki, Marzena Kowalska.

Dębickie pasje to spotkania organizowane w czytelni dla dorosłych. Wziąć w nich udział może każdy, kto ma ochotę podzielić się swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami czy hobby z innymi. Podczas pokazów przedstawiane są dzieła z plasteliny, kolarze, obrazy wykonane przez osoby indywidualne, a także mieszkańców Domu Pomocy „Radość”.

Tydzień z biblioteką to odbywający się w maju cykl wydarzeń, podczas którego oferowane są różnego rodzaju atrakcje, między innymi Noc Bibliotek dla młodszych dzieci. Wydarzenie to oferuje odwiedzenie biblioteki w godzinach wieczornych, zapoznanie się z pracą bibliotekarek oraz wzięcie udziału w przygotowanych zabawach.

Czytanie na ławeczce to również spotkania przeznaczone dla dzieci i ich rodziców, mające miejsce w czerwcu w Ogródku Jordanowskim. Podczas spotkań najmłodsi mają okazję posłuchać książek czy bajek czytanych przez dorosłych na świeżym powietrzu. Od 2015 roku planowane jest organizowanie Czytania na ławeczce także w okresie wakacji.

S0010002

 
 
 
 
 
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.