Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Listopadowe spotkanie „Dyskusyjnego Klubu Książki”

S013001825 listopada 2014 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyło się comiesięczne spotkanie „Dyskusyjnego Klubu Książki”, którego członkowie tym razem dzielili się spostrzeżeniami na temat publikacji polskiego reportera Artura Domosławskiego – „Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary”.

Publikacja Artura Dosławskiego opisuje wydarzenia mające miejsce w Ameryce Łacińskiej, m.in. tajemnicze morderstwa ludzi zaangażowanych w obronę niszczonego środowiska naturalnego oraz praw lokalnej ludności rejonu Amazonii.

Miłośnicy literatury raz w miesiącu przychodząc na spotkania do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki przy ul. Kościuszki mają okazję porozmawiać i podzielić się własnymi opiniami oraz wrażeniami dotyczącymi omawianej książki.

Dwie grupy dyskusyjne działające przy naszej bibliotece są bardzo kameralne i liczą niewielu członków. W spotkaniach ważna jest nieustanna interakcja, jak również prowadzenie dyskusji pomiędzy zainteresowanymi, co nie byłoby możliwe w dużym gronie osób. Mieszkańcy Dębicy mają możliwość przekazania innym swoich odczuć oraz wrażeń po lekturze, dzięki odmiennemu punktowi widzenia, klubowicze mogą spojrzeć na dzieło z innej perspektywy” – mówi Marzena Kowalska, dyrektor biblioteki.

Rozmowy dotyczące literatury, nie tylko poszerzają horyzonty członków „Dyskusyjnego Klubu Książki”, ale pozwalają także zintegrować się z innymi miłośnikami czytelnictwa. Aby zostać członkiem klubu, jak nadmienia dyrektor Kowalska nie trzeba znać się na literaturze, wystarczy być jej pasjonatem oraz posiadać chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami.

S0919108

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.