Previous
Next
Previous
Next

Budżet Podkarpacia przyjęty

Bez głosu sprzeciwu przyjęty został budżet Województwa Podkarpackiego na 2015 rok. To najważniejszy element IV sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego , która odbyła się 26 stycznia 2015 roku.
Dochody województwa mają w 2015 roku wynieść 1 152 637 014 złotych. Wydatki województwa to z kolei 1 285 834 204 złotych. Z tego na inwestycje zostanie przeznaczonych w 2015 roku ponad 760 mln złotych.
Ten budżet jest optymalny na tę chwilę. Będziemy go korygować w ciągu roku na pewno. Bo chcę powiedzieć, że mamy zmniejszoną subwencję z tytułu tak zwanego janosikowego o 60 mln złotych. I oczywiście będziemy czekać na informacje, które spływają z ministerstwa, a jednocześnie też chciałbym powiedzieć, że chcielibyśmy ten budżet powiększyć o inwestycje realizowane z Regionalnego Programu Operacyjnego. To zwiększy wydatki inwestycyjne i poprawi sytuację budżetu – mówił po przyjęciu budżetu przez radnych marszałek Władysław Ortyl.
Na inwestycje w infrastrukturę drogową przeznaczonych zostanie 137, 2 mln złotych. Z tych środków budowana jest obwodnica Brzozowa, rozbudowana droga wojewódzka Zagórz –Komańcza oraz Komańcza – Radoszyce i budowana obwodnica Mielca. Ponad 300 mln złotych województwo wyda na budowę Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, a kolejne 64 mln na trasy rowerowe na Podkarpaciu.
67,3 mln złotych zostało z kolei zapisanych w budżecie na budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce. Postępy prac przy budowie CWK były jednym z punktów sejmikowej debaty.
Jest to optymalny budżet, który realizuje strategię rozwoju województw podkarpackiego. Mówimy o tym, że ten budżet realizuje te wszystkie treści zawarte w strategii rozwoju województwa czyli z jednej strony poprawia dostępność komunikacyjną, a z drugiej strony powoduje, iż nasza gospodarka pnie się w górę – powiedział przewodniczący klubu PIS w sejmiku województwa Jerzy Cypryś.
Drugą najważniejszą decyzją radnych podczas tej sesji sejmiku był wybór Władysława Stępnia na Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Radni zdecydowali także o wyborze członków sejmikowej Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.
Podkarpaccy radni wysłuchali także wystąpienia generała dywizji rezerwy profesora Bogusława Packa – pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw społecznych inicjatyw proobronnych.

 
 
 
 
 
 
źródło:http://www.sejmik.podkarpackie.pl/index.php/1779-video-budzet-podkarpacia-przyjety#

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.