Previous
Next
Previous
Next

Inwestycyjne plany Pilzna na ten rok

Ponad 14,6 mln zł wyniosą w tym roku wydatki inwestycyjne w Gminie Pilzno. Wśród zaplanowanych zadań najbardziej kosztowna będzie rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
Przyjęty przez Radę Miejską budżet zakłada realizację w tym roku kilku bardzo kosztownych inwestycji. Najwięcej wydatków pociągnie za sobą budowa kanalizacji Słotowej i Pilzna, której szacunkowy koszt to 3,5 mln zł. Za rozbudowę sieci wodociągowej, obejmującej Jaworze Dolne i Górne oraz Gołęczynę, trzeba będzie zapłacić około 2,7 mln zł. Stabilizacja osuwiska w Zwierniku szacowana jest na 1,6 mln zł, ale w tym przypadku inwestycja w 100 procentach sfinansowana zostanie z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
W planach na ten rok jest także przygotowanie projektów modernizacji budynków remiz OSP w Parkoszu i Zwierniku, a także wykonanie instalacji systemu energii odnawialnej na budynkach prywatnych. Na instalacje solarne wydanych zostanie około 3 mln zł, z czego 75 procent kosztów pokryje wsparcie z funduszy szwajcarskich. W budżecie uwzględniono także sfinansowanie prac projektowych dotyczące chodników, dróg i kanalizacji oraz budowę chodników i modernizację dróg.
źródło: Urząd Gminy w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.