Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

JASEŁKA PO ŁAŃCUCKU

W dniu wczorajszym tj. 25 stycznia 2015r. na deskach Sali widowiskowej domu kultury w Pustkowie-Osiedlu wystąpił Zespół Ludowy „Sonina” z Soniny gm. Łańcut. Pełne humoru ponad trzy godzinne Przedstawienie składało się z 5 odsłon: „Wigilia”, „Piekło”, „Herod”, „Pasterze” i „Scena Finałowa – Szopka”. Widzowie mieli wspaniałą okazję przypomnieć sobie stare ludowe zwyczaje około bożonarodzeniowe, jak również przeżyć ponownie historię Narodzenia Jezusa. W przerwach czas umilała Kapela „Śwagry”.
Jest Zespołem obrzędowym, który łączy elementy teatru ludowego i Zespołu pieśni i tańca. Zespół przedstawia widowiska oparte na zwyczajach i obrzędach ludowych, aby ocalić ich od zapomnienia. Zespół opracował i wystawił „Wesele Sonińskie” „Poprawiny wesela Sonińskiego”, widowisko Jasełkowe „Do szopy hej pasterze” i wielkie widowisko plenerowe „Misterium męki Pańskiej”, co roku przygotowuje widowisko dożynkowe. Dorobek Zespołu: dwukrotnie był laureatem międzynarodowego festiwalu zespołów weselnych w Węgrowie oraz festiwalach wojewódzkich. Widowisko Jasełka było wystawiane na scenie Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie. Występy Zespołu „Sonina” cieszą się dużym poważaniem wszystkich pokoleń widzów. Twórcą Zespołu i wszystkich widowisk jest Roman Skomra.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.