Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty

powiat-01Dzieci, młodzież oraz dorośli odebrali nagrody przyznane w IX Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.
Ponad 100 osób – uczestników konkursu – zgromadziła 20 stycznia 2015 r. Galeria Sztuki MOK w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Tutaj właśnie odbyło się rozstrzygnięcie, cieszącego się w powiecie dużą popularnością, konkursu. Z rąk Mateusza Smoły – Przewodniczącego Rady Powiatu, Agnieszki Radwańskiej – Przewodniczącej Komisji Oświaty oraz Barbary Pelczar-Białek – Dyrektor Wydziału Edukacji, uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie zgłoszone szopki zostały wyeksponowane na towarzyszącej podsumowaniu, wystawie pokonkursowej.
Konkurs zorganizowany przez Wydział Edukacji już po raz dziewiąty stał się imprezą przyciągającą licznie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe ocenione zostały w czterech kategoriach:
I – uczniowie szkół podstawowych,
II – uczniowie gimnazjów
III – uczniowie niepełnosprawni,
IV – oraz szopka rodzinna.
Na tegoroczny konkurs zgłoszono 92 bożonarodzeniowe szopki. Licznie reprezentowana była grupa szopek rodzinnych. „Cieszymy się, że budowanie szopek jest zajęciem integrującym całe rodziny. W dobie rozpowszechnionych mediów wspólne, rodzinne kultywowanie naszych najpiękniejszych, bożonarodzeniowych tradycji staje się wartością nie do przecenienia” – mówił Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu. Szopki zostały ocenione przez komisję konkursową pod przewodnictwem Pana Ryszarda Kucaba – kierownika Galerii MOK w Dębicy. „Jury miało nie lada  kłopot, ponieważ właściwie każda szopka ze względu na swe walory kwalifikowała się do nagrody. Autorzy wykazali niezwykłą pomysłowość, zarówno odnośnie formy szopki, jak również wykorzystanego do jej budowy materiału. Możemy oglądać szopki przedstawione jako kamienne groty, stajenki, wszystkie zdumiewają bogactwem detali i barw” – ocenia dyrektor Barbara Pelczar – Białek.
Nagrody otrzymali:
w kategorii I:
I miejsce – Daniel Kot (Szkoła Podstawowa w Róży)
II miejsce – Patrycja Papciak (Szkoła Podstawowa w Dębowej)
III miejsce – Alicja Ryba (Szkoła Podstawowa w Dęborzynie)
Wyróżnienie – Alicja Wojnarowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy)
Wyróżnienie – Natalia Młodnicka (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy)
Wyróżnienie – Anna Kloc (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy)
Wyróżnienie – Anna Foks (Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy)
Wyróżnienie – Angelika Dykas (Szkoła Podstawowa w Jaźwinach)
w kategorii II:
I miejsce – Justyna Chłopek (Publiczne Gimnazjum w Starej Jastrząbce)
II miejsce – Patryk Machaj (Gimnazjum w Brzostku)
II miejsce – Kaja Różańska i Adrianna Mendoń (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy)
III miejsce – Julia i Weronika Jamróz (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy)
Wyróżnienie – Katarzyna Sujdak (Zespół Szkół w Machowej)
Wyróżnienie – Julia Czerwiec i Klaudia Kukla (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy)
w kategorii III:
I miejsce – Monika Bartkowicz, Patryk Janora, Dawid Kliś, Klaudia Stec, Piotr Świątek, Dominik Wnęk (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)
II miejsce – Barbara Bazuła, Waldemar Bełzo, Joanna Klisiewicz, Kamil Kantor, Karol Kądziołka (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)
III miejsce – Łukasz Bielański (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie)
III miejsce – Anna Bielatowicz, Magdalena Juchno, Gabriela Micek, Grzegorz Szajda (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy)
Wyróżnienie – WTZ Bobrowa Wola
Wyróżnienie – WTZ Brzostek
Wyróżnienie – Elżbieta Szynal, Kazimierz Mirus, Bernard Nowicki – Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzostku
Wyróżnienie – Jakub Dobek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy)
Wyróżnienie – Szczepan Lipa (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie)
w kategorii IV:
I miejsce – Maria Chęciek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy)
I miejsce – Aleksandra Noga i Paulina Wojnarowska (Publiczna Szkoła Podstawowa
w Pilźnie)
II miejsce – Klara Podobińska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy)
III miejsce – Maja Pawełek (Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy)
Wyróżnienie –Julia i Kinga Krystek z Babcią (Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy)
Wyróżnienie – Oliwia i Norbert Mirowscy (Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie)
Wyróżnienie – Iwona Piecuch (Jodłowa)
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Pana Ryszarda Kucaba kierownika Galerii MOK w Dębicy otrzymała Wiktoria Weber z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyki Nadziei” w Dębicy.
Spotkaniu towarzyszyły kolędy śpiewane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy przygotowane przez Panią Sylwię Wygonik.
źródło. Powiat Dębicki
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.