Previous
Next
Previous
Next

Roman Ciszek. Jestem za tym aby uratować most kolejowy na Wisłoce

Roman Ciszek uważa, że mosty na Wisłoce może być elementem łącznika autostrady z "czwórką"
Roman Ciszek uważa, że mosty na Wisłoce może być elementem łącznika autostrady z „czwórką”

Roman Ciszek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dębickiego mówi, że most kolejowy na Wisłoce powinień zostać. – Ale trzeba opracować koncepcję w której wykorzystano by ten obiekt. Mógłby stać się np. elementem łącznika autostrady z „czwórką” – mówi Ciszek.
Cieszek podkreśla, że ten most jest jedynym, który w okolicach Dębicy oprze się nawet bardzo dużej powodzi.
A takiej pewności nie mamy już w przypadku mostu na ul. Kościuszki, nie mówiąc już o moście w Straszęcinie – dodaje Ciszek. Ale trzeba wymyślić sposób w jaki można go zagospodarować. Mógłby zostać wykorzystany jako łącznik pomiędzy autostradą a „czwórką”, ale to nie jest zadanie dla budżetów miasta czy powiatu. Ale trzeba zacząć rozmawiać na ten temat.
– To dobry sygnał, że pojawiają się głosy za wykorzystaniem tego mostu a nie jego rozbiórką – mówi Marta Pyzińska, która od kilku lat walczy o jego ocalenie. Mam nadzieję, że będzie dobry początek drogi, która doprowadzi do ocalenia tego obiektu i rozwoju regionu.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.