Kolejna edycja szkolenia dla młodych liderów harcerskich w Dębicy

W dniach 30.01-2.02.2015r. w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy rozpoczął się Kurs Przewodnikowski „Granatowa Stacja” organizowany przez Hufiec ZHP Dębica. W tegorocznej edycji kursu do roli instruktorów ZHP przygotowuje się 15 młodych ludzi z Dębicy, Jarosławia, Kolbuszowej, Krosna, Leżajska i Rzeszowa.

 – Kurs przewodnikowski to pierwsze szkolenie instruktorskie w ZHP, które przygotowuje przyszłą kadrę harcerską do realizacji zadań wychowawczych oraz organizacyjnych. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant kursu – Podczas pierwszej części kursu uczestnicy zapoznali się między innymi z treściami dotyczącymi pracy z grupą, komunikacji interpersonalnej, umiejętności liderskich, rozwiązywania konfliktów, prowadzenia dokumentacji i finansów drużyny harcerskiej, planowania własnego rozwoju, musztry, statutu ZHP, regulaminu mundurowego, organizacji biwaków, planowania pracy oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Młodzi liderzy dyskutowali też o postawach oczekiwanych od instruktorów ZHP oraz wymieniali się dotychczasowymi doświadczeniami.

Za cztery tygodnie w Głobikowej odbędzie się druga część kursu. W międzyczasie kursanci będą realizować zadania będące formą sprawdzenia ich wiedzy oraz umiejętności. Przyszli instruktorzy muszą wykazać się umiejętnością zaplanowania pracy drużyny harcerskiej, organizacji biwaku i przygotowania akcji zarobkowej. Całość kursu utrzymana jest w konwencji stacji kosmicznej, uczestnicy przygotowali specjalne stroje oraz inne elementy programowe.
Nowe kadry harcerskie szkolili instruktorzy Hufca ZHP Dębica: phm. Sławomir Gleń HR, phm. Małgorzata Dybowska, pwd. Ksenia Burghardt HR i pwd. Anna Sieprawska HR.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.