Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Memoriał Smoleński znów oblany farbą

IMG_8805Wczoraj między godz. 17 a 19 popołudniu nieznany sprawca dokonał zniszczenia stojącego na Placu Mikołajkowów Memoriału Smoleńskiego, oblewając go żółtą farbą. Niestety powtórzyło się zdarzenie sprzed 2,5 miesiąca – zniszczenia są niemal identyczne, jak te z grudnia. Pomnik i leżące u jego podstaw tablice zostały dwukrotnie obrzucone pojemnikami z farbą.
Sprawca nadal jest nieznany, ale rozmówcy życzliwi idei upamiętnienia ofiar tragedii pod Smoleńskiem sugerują, że policja powinna zwrócić uwagę na osoby związane ze zorganizowaną i bardzo aktywną na portalu Facebook grupą „NIE dla pomnika Lecha Kaczyńskiego w Dębicy”. Nie wykluczone jest także działanie sprawcy na zlecenie osób trzecich.
Zniszczenie zostało zgłoszone na policję, która aktualnie bada nagrania z okolicznych kamer monitorujących. Tym razem jednak szanse na znalezienie wandala znacząco wzrosły, ponieważ wczorajszy incydent miał miejsce jeszcze w godzinach dziennych, w związku z czym nagrania z kamer są dużo wyraźniejsze.
Świadkowie proszeni są o kontakt z policją lub biurem poselskim.
źródło. www.janwarzecha.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.