Previous
Next
Previous
Next

Czy do Dębicy wrócą trolejbusy?

Fot.Belg Henrik Karl Nielsen /źródło. Dawna Dębica
Fot.Henrik Karl Nielsen /źródło. Dawna Dębica

Na pewno nie do „służby czynnej”, ale jako ewentualnie eksponaty do Dębicy być  może wrócą znów trolejbusy. W mieście zawiązuje się właśnie grupa miłośników Dębickiej Komunikacji Miejskiej, która chciałaby aby chociaż jeden pojazd wrócił do nas i przypominał o tym epizodzie w historii miasta.
W Tarnowie w centrum miasta stoi tramwaj z początku ubiegłego wieku i przypomina mieszkańcom miasta, że kiedyś po Tarnowie jeździły takie pojazdy – mówi jeden z inicjatorów sprowadzenia trolejbusa do Dębicy. Czemu w Dębicy mamy nie pamiętać, że kiedyś po naszych ulicach jeździły trolejbusy?
W Dębicy linie trolejbusowę uruchomiono pod koniec lat 80-tych.  Były to linie utrzymywane przez Igloopol i niestety upadły razem z kombinatem. „Autobusy na prąd” zostały sprzedane do Lublina, Tychów i Trójmiasta.  Były tam eksploatowane przez wiele lat.
– Być może zachował się jeszcze chociaż jeden z pojazdów, które jeździły po dębickich ulicach – dodaje nasz rozmówca. To przecież część naszej historii i uważam, że możemy być z niej dumni.
Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy zapewnia o swojej przychylności dla tej inicjatywy.
Każda inicjatywa mieszkańców, jednocząca ich i propagujących naszą lokalną historię jest dla mnie cenna i będę ją popierał. Na razie niewiele wiem o szczegółach tych działań ale chętnie zapoznam się z planami tej inicjatywy – mówi gospodarz Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.