Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Odpowiedzą za kradzieże

Policjanci z Czarnej zatrzymali 15-latka, który próbował sprzedać skradzione wcześniej przedmioty. Funkcjonariusze ustalili, że razem z nim w kradzieżach brali udział jego rówieśnik oraz 19-latek. Łączną wartość skradzionych przez nich przedmiotów oszacowano na kwotę 14 tysięcy złotych.
Zawiadomienia o kradzieżach wpływały do posterunku Policji w Czarnej od stycznia br. Na początku roku sprawcy ukradli z prywatnej posesji odśnieżarkę spalinową oraz pilarkę, o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. W lutym w Golemkach z jednej z firm skradziono elektronarzędzia o wartości około 2,5 tysiąca złotych. Początkiem marca z terenu tej samej firmy skradziono kolejne elektronarządzia, tym razem poszkodowany straty wycenił na kwotę 3200 złotych. Kilka dni później złodzieje okradli tą samą firmę po raz trzeci. Ich łupem padły markowy agregat prądotwórczy oraz szlifierka kątowa, o łącznej wartości 2400 złotych.  W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali jednego ze złodziei. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Czarnej. Nastolatek został zatrzymany zaraz po próbie sprzedaży skradzionych urządzeń. Chłopiec uciekał przed policjantmi volkswagenem golfem. Pościg zakończył się w miejscowości Łęki Dolne. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do wspólników nastolatka. Byli nimi 15-letni mieszkaniec Golemek oraz 19-letni mieszkaniec Czarnej. Policjanci odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Złodziejom przedstawiono zarzuty, do których się przyznali i złożyli obszerne wyjaśnienia. 15-latkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Jeden z nich odpowie również za jazdę samochodem bez wymaganych uprawnień. Policjanci ustalają pochodzenie pojazdu, którym uciekał nieletni. 19-latkowi za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Czarnej.
źródło. Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.