Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ruszył Internetowy Poradnik Katolika

poradnik_logo1Na nurtujące ludzi kwestie i zagadnienia dotyczące wiary, będą odpowiadać w Internecie kapłani diecezji tarnowskiej. Jest to idea powstania Internetowego Poradnika Katolika. Na pytania będą odpowiadać wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie (UPJPII). Poradnik już działa na portalu diecezji tarnowskiej http://www.poradnik.diecezja.tarnow.pl/

 Do zadawania nawet najtrudniejszych pytań zachęca ks. dr hab. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie. „Dzisiaj nie szuka się odpowiedzi na pytania w encyklopediach, czytelniach, literaturze, ale pierwszym źródłem jest Internet. Często bierze się tą pierwszą odpowiedź  jaką się napotyka. Konkurencja jest duża w tych treściach, ale my chcemy, by ten poradnik funkcjonował jako pomoc dla ludzi szukających odpowiedzi na poważne pytania dotyczące wiary” – dodaje.

 Wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odpowiadają na pytania dotyczące wiary katolickiej, a zwłaszcza zagadnień biblijnych, dogmatycznych, moralnych, duchowych, liturgicznych, historycznych. „Dziś pojawia się mnóstwo nurtujących pytań. Chcemy je poznać, odpowiedzieć na nie w Internecie, ale także uwzględnić te zagadnienia w kazaniach i katechezie” – podkreśla ks. Królikowski.

 Pytania i odpowiedzi będą publikowane. Będzie wskazana także literatura, w której można znaleźć pogłębioną odpowiedź na postawione pytanie.

„W czasach, w których żyjemy, mnożą się pytania pod adresem wiary katolickiej. Stawiają je zarówno ludzie wierzący, jak i ci, którzy szukają drogi do wiary i Kościoła. Te pytania są czymś naturalnym i domagają się odpowiedzi. Zmieniające się czasy nie powodują zmian w wierze, ale stawiają, i to nawet bardzo zasadnicze, pytania odnośnie do tego, jak powinna się ona wyrazić w nowych czasach i na co powinno się zwrócić uwagę w nowych okolicznościach” – podkreśla w komunikacie biskup tarnowski Andrzej Jeż, który zachęca do korzystania z Internetowego Poradnika Katolika.

Ewa Biedroń

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.