Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zakład Usług Miejskich zajmie się utrzymaniem dróg, ulic mostów i placów

Zakład Usług Miejskich w Dębicy przejmie zadania własne Miasta Dębica w zakresie utrzymania gminnych dróg, mostów i placów. Taką uchwałę podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się pod koniec stycznia podjęli miejscy radni.
Zgodnie z podjętą uchwałą Miasto Dębica powierza Zakładowi Usług Miejskich wykonywanie zadania własnego, które polegać będzie na wykonywaniu remontów dróg gruntowych, remontów chodników, robót ziemnych, podbudów, remontów infrastruktury odwadniającej ulice, remontów nawierzchni bitumicznych oraz pełnieniu dyżurów komunalnych.
Zadanie, przekazane przez Miasto Dębica w celu zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców powierzone zostało Zakładowi Usług Miejskich do 31 grudnia 2015 roku. Przekazanie zadań własnych, których koordynacją do tej pory zajmował się wydział Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się bez prowadzenia przetargu jako zamówienie in house. Jak podkreśla burmistrz Mariusz Szewczyk takie rozwiązanie ułatwi dbanie o porządek w mieście ponieważ wiele drobnych prac takich jak np. usunięcie z ulic połamanych gałęzi będzie można wykonać od ręki, bez uruchamiania biurokracji. Zamówienie takie jest stosunkowo nową praktyką, ale coraz częściej stosowaną przez samorządy dla usprawnienia działalności na rzecz miasta czy gminy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.