Previous
Next
Previous
Next

Jarmark Nasion, Drzew i Krzewów oraz Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej

uż w najbliższą sobotę, 11 kwietnia na Rynku w Dębicy odbędzie się kolejna odsłona jarmarku. Będzie to Jarmark Nasion, Drzew i Krzewów oraz Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej, podczas którego mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości będą mieli możliwość zakupienia krzewów, nasion, sadzonek kwiatów oraz drzewek.

 Jednak to nie wszystkie atrakcje, które czekać będą na odwiedzających tego dnia dębicki Rynek. Jarmarkowi towarzyszyć będzie również „Dembicka Giełda Staroci”, na której wystawcy oferować będą przedmioty z dawnych lat, monety, książki, biżuterię oraz różnego rodzaju drobiazgi.

11 kwietnia podczas Jarmarku nasion, drzew i krzewów odbędą się pokazy taneczne grupy „Mali Igloopolanie” oraz warsztaty, podczas których mieszkańcy będą mogli stworzyć swoje własne rękodzieła. W tym roku kontynuujemy cykl warsztatów przy jarmarkach, które rozpoczęły się już w roku ubiegłym i cieszyły się ogromną popularnością. Są one organizowane specjalnie dla dębiczan, którzy chcą spróbować swoich sił w ręcznym tworzeniu pięknych i unikatowych rzeczy ” – mówi jeden z organizatorów jarmarków.

Na chwilę obecną zorganizowane zostały dwa różnego rodzaju bezpłatne warsztaty, które odbędą się podczas Jarmarku nasion, drzew i krzewów przy Muszli Koncertowej w godzinach 10.00 – 12.00. Każdy uczestnik, który wykona własne dzieło będzie zobowiązany jedynie do poniesienia kosztów wykorzystanych materiałów.

Zajęcia malowania figurek gipsowych prowadzone przez Dorotę Stojowską to pierwsze z dwóch przygotowanych warsztatów. Zainteresowane osoby będą miały możliwość z pomocą pani Doroty, stworzyć własnoręcznie pomalowaną figurkę. Dorota Stojowska, mieszkanka Zakliczyna koło Tarnowa, swoją przygodę z figurkami gipsowymi określa jako hobby, jednak jej działa można obejrzeć i zakupić na Facebookowym fan page’u: Świat Cudów.

Drugie warsztaty „KANZASHI” będą prowadzone przez Klaudię Naściszewską, sądeczankę, która hobbystycznie zajmuje się wykonywaniem ozdób. Podczas warsztatów pani Klaudia nauczy dębiczan podstawowego składania płatków oraz pomoże przy zrobieniu swojej pierwszej opaski lub broszki. Osoby, które zainteresowane są tworzeniem płatków z wstążki proszone są o zabranie ze sobą pistoletu do klejenia na gorąco, nożyczek, nitki oraz igły. Pani Klaudia będzie miała ze sobą 2 takie pistolety, więc chętnie użyczy ich osobom, które ich nie posiadają. Aktualnie z wytworami pasji oraz wyobraźni, pani Dorota dzieli się na Facebookowym fan page’u: Wstążką Malowane.

W Jarmarku nasion, drzew i krzewów, zieleni ozdobnej i ogrodowej oraz Dembickiej Giełdzie Staroci może wziąć udział każdy wystawca po uprzednim zgłoszeniu się i zarezerwowaniu miejsca u organizatorów.

Kontaktować można się pod numerami telefonów: 14 683 81 16, 14 683 82 18, a także 14 683 81 04 oraz mailowo: ludmila.pilch@umdebica.pl lub magdalena.radzik@umdebica.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.