Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

I po meczu – czyli cztery pytania do Marka Gawle, współorganizatora meczu hokeja Dębiccy samorzadowcy – UKH

Marek Gawle - drugi od lewej, jest jednym ze współorganizatorów meczuSkąd pomysł na taki mecz?
Od początku roku podjąłem się funkcji project managera w Uczniowskim Klubie Hokejowym, mamy nowy zarząd, który prężnie działa. Organizowałem już różnego typu imprezy począwszy od czasów studenckich poprzez zawodowe zlecenia dla klientów. Kolejnym „ZA” jest fakt, że Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk jest wiernym kibicem hokeja w Dębicy, jeśli tylko może to kibicuje dębiczanom na lodowisku. Tak od słów do słów na trybunach zrodziła się idea. Doskonałym czasem na taki mecz jest zakończenie sezonu mrożenia tafli lodowiska.  Rok temu również odbył się podobny mecz, nasze dzieciaki rozgromiły nas bez pardonu…
Tak oto uczyniliśmy taką imprezę, mam nadzieję, że Ci co zdecydowali się na udział w imprezie nie żałowali tego. Skontaktowałem się z Jackiem Chadzińskim sędzią międzynarodowym, jest on również koordynatorem Reprezentacji Artystów Polskich w hokeju na lodzie oraz niedawno wybranym członkiem zarządu PZHL. Ustaliliśmy termin i odbyło się piękne spotkanie z dużą dawką humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Jak udało Ci się zorganizować składy drużyn.
Z drużyną Przyjaciół UKH nie było najmniejszego problemu, mamy rodziców zapaleńców, którzy tak jak ja widząc co wyprawiają nasze dzieci na lodowisku po prostu im zazdrościliśmy i jak tylko nadarzyła się okazja to nie było nawet sekundy zastanowienia, ojcowie jak również mamy rozpoczęły treningi. Dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się na lodowisku w późnych godzinach nocnych od 22 – tutaj słowa podziękowania dla zawodniczek i zawodników UKH Dębica za udostępnienie sprzętu z ich szatni !!!  Pomogły też media społecznościowe, gdzie na Facebooku po publikacji pierwszych zdjęć z treningów odezwał się do mnie Marcin Pych przybywający za granicą i zapytał czy może przyjść na trening? Później jego brat Krzysztof również zgłosił się do drużyny. Wspomniany wcześniej Marcin prosto z lotniska przyjechał na trening 🙂
Kolejni bohaterowie to kwestia kontaktu z naszymi sponsorami, okazało się że Bogusław Świątek, pracownik firmy Tikkurila uczęszczał do klasy hokejowej i nie było mowy już o odpuszczeniu treningów. Na treningach spotkał się ze swoim kolegą ze szkolnej hokejowej ławy Mariuszem Machnikiem – co prawda w meczu grali przeciwko sobie, ale świetnie się bawili.
Ania Górz z Banku PBS bez najmniejszego oporu stawiła się na treningu i się spodobało i tak mieliśmy następujący skład:

Artur Kielar – rodzic zawodnika UKH Dębica, TC DĘBICA, członek zarządu UKH
Darek Giełbaga – rodzic zawodników UKH Dębica, członek zarządu UKH
 Krzysztof Wajsler – rodzic zawodniczki UKH PANTERY Dębica, Omega PilznOMEGA PILZNO, członek zarządu UKH
Rita Wójtowicz – rodzic zawodników UKH Dębica, GLOBAL GYM, członek komisji rewizyjnej UKH
Aneta Last – rodzic zawodników UKH i UKH PANTERY Dębica, Sidney Australia
Krzemiński Robert – rodzic zawodnika UKH Dębica
Marcin Hadowski – rodzic zawodnika UKH Dębica, Prezes Klubu UKH Dębica
Jerzy Lisowski – dziadek zawodnika UKH Dębica, ELSPAW
Marek Gawle – rodzic zawodnika UKH Dębica, STUDIO GAWLE, project manager UKH
Marcin Mryczko – rodzic zawodnika UKH Dębica, MRYCZKO
Anna Górz – PBS BANK SANOK o/DĘBICA
Anna Cebula – rodzic zawodnika UKH Dębica
Michał Cebula – rodzic zawodnika UKH Dębica, MBOX
Tomek Żelazko – rodzic zawodnika UKH PANTERY Dębica
Jarosław Dobies – rodzic zawodnika UKH Dębica, OFFICE KREDYT
Arkadiusz Milas – rodzic zawodnika UKH Dębica
Krzysztof Pych – sympatyk hokeja, kibic UKH Dębica
Magdalena Sroczyńska – rodzic zawodnika UKH Dębica, Prezes MKP BOBRY Dębica
Bartek Lesiak – sympatyk hokeja, kibic UKH Dębica
Boguslaw Świątek – sympatyk hokeja, TIKKURILA, kibic UKH Dębica
Rod Last – rodzic zawodników UKH i UKH PANTERY Dębica, Sydney Australianie omieszkam podać składu naszych przeciwników 🙂

Mariusz SZEWCZYK – Burmistrz Miasta Dębica, sędzia piłkarski, zawodnik piłkarski klubów powiatu dębickiego
Piotr MICHOŃ – Radny Miejski
Krzysztof LIPCZYŃSKI – Przedstawiciel Gminy Dębica, GOSiR Pustków
Jacek STOGIERA – Nauczyciel SP 5, sędzia pływacki
Sławomir MIKLICZ – były vicemarszałek Województwa Podkarpackiego
Michał WIKTOR – trener UKH Dębica, nauczyciel SP 5
Arkadiusz BURNAT – trener UKH Dębica, nauczyciel SP 5
Magda MROCZKA – zawodniczka UKH PANTERY Dębica
Gabriela PYTEL – zawodniczka UKH PANTERY Dębica
Alicja SZCZEPANIK – zawodniczka UKH PANTERY Dębica
Kamila GOŁĘBIOWSKA – zawodniczka UKH PANTERY Dębica
Angelika BOKOTA – zawodniczka UKH PANTERY Dębica
Mariusz MACHNIK – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dębica
Jacek BOCHENEK – sędzia piłkarski, manager drużyny PEXPOOL Dębica – piłka halowa
Kazimierz SAK – Radny Miejski, kierownik hal sportowych i boisk MOSiR Dębica
Piotr SOKÓŁ – kolega z ławy szkolnej Mariusza Szewczyka, fascynat hokeja, UKH Dębica
Jakub CZEKAJ – w imieniu swojej mamy, radnej Rady Miejskiej Marty Czekaj, student Politechniki Rzeszowskiej
Andrzej NYLEC – Radny Miejski, DAP Dębica, DAP Girls Dębica – piłka nożna
Krzysztof BIZOŃ – DAP Dębica, DAP Girls Dębica
Grzegorz CYBOROŃ – trener, nauczyciel WF SP nr 9 w Dębicy, MG nr2,  DAP Dębica, DAP Girls Dębica – piłka nożnaSpotkanie nie doszłoby do skutku bez naszych sponsorów i przyjaciół, a są nimi:

Tikkurila Polska, TC Dębica, Omega Pilzno, Darco, Elspaw, Welding Team, Miasto Dębica, Gmina Dębica, MOSir Dębica, RDD, Smoleń, Mryczko, Bisset, Office Kredyt, mBox, PBS BANK,debica.tv, MillwardBrown, GlobalGym, Global Stolarka, Drukarnia Wspólna, Ventor, Hotel Gold, Przetacznik, MKP Bobry Dębica, Sieć Handlowa Jubilatka, studio gawle, ziemiadebicka.pl, inoxa, aron.
Podziękowania dla Wiesława Ptaszka – prekursora dębickiego hokeja, właściciela wypożyczalni na lodowisku za opiekę techniczną, ostrzenie łyżew i przeprowadzenie treningów.
Słowa podziękowania również dla Marka Grzesika – dziennikarza Radia Centrum, który kapitalnie poprowadził całe spotkanie.
Co dalej?
Powstał pomysł założenia drużyny amatorskiej oldbojów i od nowego sezonu chcemy rozpocząć treningi, może zagramy w jakiejś lidze amatorskiej – pożyjemy zobaczymy.
Kolejnym projektem jest organizacja meczu z Reprezentacją Artystów Polskich w hokeju na lodzie, mam nadzieję, że uda nam się to zorganizować na inaugurację nowego sezonu. Chciałbym ściągnąć do Dębicy Gwiazdy, które od czasu do czasu grają w hokeja. Byłem ostatnio na takim meczu w Sanoku i jestem przekonany, że Dębica jest gotowa na taką imprezę i trybuny będą zapełnione w całości.
Jak widzisz przyszłość dębickiego hokeja i dębickiego sportu.
Może od końca – dębicki sport dzięki zapaleńcom ma się coraz lepiej i odnosi coraz większe sukcesy praktycznie w każdej dyscyplinie. Chciałbym scalić działaczy sportowych bo w jedności siła i razem możemy coś stworzyć ciekawego. Statystyki nie kłamią, a my jako rodzice musimy zadbać o nasze młode społeczeństwo, bo w zdrowym ciele zdrowy duch, czy jakoś tak było 🙂
Na pewno idzie ku lepszemu, czego dowodem jest nasz mecz, gdzie na tafli pojawili się pływacy z Bobrów oraz piłkarze z DAP’u i DAP GIRLS za co im bardzo dziękuję!
Wracając do hokeja, jak każda dyscyplina potrzebuje nakładów finansowych na swoje działanie. Potrzebuje tez nakładów marketingowych i medialnych. Mamy bardzo dobry narybek i z roku na rok są coraz lepsi. Młodzież też bardzo dobrze sobie radzi, ale dochodzimy jak każdy inny klub sportowy w naszym mieście do punktu kiedy nasze dzieci i juniorzy stają się seniorami… Co dalej? Jaką dalszą drogę wybrać? Co robić w życiu? Ze sportu w naszym mieście nie można się utrzymać jako zawodnik…
Są to problemy dnia powszedniego z którymi się borykamy. Brakuje nam człowieka, firmy, instytucji, która pomogłaby rozwiązać te problemy.
Dębica coraz mocniej błyszczy na hokejowej mapie Polski, zorganizowaliśmy pierwszą międzynarodową imprezę, mam nadzieję, że nie ostatnią. Działamy pełną parą pomimo corocznej przerwy treningowej. Od początku maja rozpoczynamy tak zwane „suche treningi” by przygotować się do następnego sezonu.
Ostatnim akcentem tego sezonu jest Ogólnopolski Turniej Hokeja zawodników Mini i Mini2 są to dzieci urodzone 2005 oraz 2007. Turniej odbywa się w Tychach i trwa 3 dni.
Z tego miejsca chciałbym zaprosić kibiców hokeja i nie tylko na MŚ Dywizji I A w hokeju na lodzie, które od 19.04 do 25.04 odbywają się w Tauron Arenie Kraków. Mamy teraz autostradę i można się wybrać na mecze hokeja w największej hali w naszej okolicy.Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.