Previous
Next
Previous
Next

Remontują ulicę Kościuszki

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Kościuszki. W ramach zaplanowanego remontu wykonany zostanie liczący blisko 1 kilometr odcinek nakładki asfaltowej, przebudowane skrzyżowanie ulic Kościuszki, Głowackiego i Słonecznej oraz wykonane nowe chodniki m.in. wzdłuż ulicy Kościuszki. 22 kwietnia rozebrany został kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika przez Urzędem Miejskim. Nowy ma zostać położony do końca przyszłego tygodnia.
Całość inwestycji prowadzonej przez Zarząd Dróg Powiatowych wyniesie 1,8 mln zł. Po 450 tys. na jej realizację przekażą Miasto Dębica i Starostwo Powiatowe w Dębicy. Pozostałą kwotę na wykonanie remontu powiat dębicki uzyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
W planie remontu oprócz wykonania asfaltowej nakładki i nowych chodników jest również gruntowna przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki, Głowackiego oraz Słonecznej w Dębicy. Ma zostać tutaj zamontowana nowa sygnalizacja świetlna – światła będą zmieniały się zależnie od natężenia ruchu. Istotną zmianą dla kierowców jadących od strony ratusza będzie również brak funkcjonującego obecne skrętu w lewo w ul. Głowackiego.
Zakończenie prac przy przebudowie ul. Kościuszki planowane jest na koniec lipca br.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.